Je „zázračná“ micelární voda vhodná i pro vás?

Je „zázračná“ micelární voda vhodná i pro vás?
Je „zázračná“ micelární voda vhodná i pro vás?

Pořád dokola stejné dilema. Nalíčit se, nebo to protentokrát nechat být a vyhnout se díky tomu zdlouhavému procesu čištění pleti? Pokud pravidelně řešíte podobné dilema, máme pro vás perfektní tip. Zapomeňte na běžná odličovadla a začněte používat micelární vodu. Dejte jí šanci a uvidíte, že péče o pokožku nemusí být časově náročná. Naopak ji hravě zvládnete během krátké chvilky.

Co je to za zvláštní vodu a jak funguje?

Opravdu jste o ní ještě neslyšela? Používají ji miliony žen na celém světě a dopustit na ni nedají především ve Francii. První „micelárku“ vyvinula společnost Bioderma již v 90. letech a dodnes je nejprodávanějším ve své kategorii.

Výhody micelární vody oproti klasickým odličovadlům jsou zjevné – umožňuje rychlé a snadné čištění pleti bez nutnosti oplachování vodou. A byla to právě tvrdá voda, která byla pro Biodermu impulsem k výrobě přípravku tohoto druhu.

Ale jak je možné, že micelární voda čistí pleť v jediném kroku, aniž by na ní zanechala jakékoliv nečistoty? V tekutině jsou obsaženy micely – shluky molekul tenzidů, které na sebe vážou nečistoty. V podstatě jde o stejný princip, na jakém fungují saponáty. Přípravky určené k čištění pokožky jsou samozřejmě naprosto bezpečné a není nutné je oplachovat.

Čištění pleti micelární vodou probíhá pomocí bavlněného tamponku. Zbaví vás veškerých nečistot, které na pokožce ulpěly během dne, líčidel, mazu i potu. A hravě si poradí i s voděodolným make-upem. Jde to až příliš snadno, na tamponek nemusíte tlačit.

Přečtěte si také:  Zima je před námi. Není na škodu znát tipy na zimní finty s vlasy

Proč se micelární voda neoplachuje?

Dočetla jste se, že není vhodné nechat micelární vodu dlouze působit na pleť, a proto byste si měla bezprostředně po čištění pleti opláchnout tvář čistou vodou? Nedělejte to – tekutina je vůči pokožce šetrná a po aplikaci ji zanechává dokonale čistou. Navíc ji hydratuje a vyživuje, takže skutečně není nutné tvář oplachovat. Naopak byste zabránila dlouhotrvajícímu efektu.

Pro které typy pleti je určena?

Další dobrá zpráva je, že micelární vody jsou určeny pro ženy se všemi druhy pleti. Nezáleží na tom, jestli máte mastnou, normální, citlivou, nebo suchou pokožku – kvalitní roztok můžete bez obav používat každý den.

A po které značce sáhnout? Chcete-li mít jistotu šetrného složení, vsaďte na zmíněnou Biodermu. Micelární vody z produkce francouzské kosmetické firmy neobsahují alkohol, parabeny, barviva či jiné látky, které by mohly narušit přirozený biofilm. Naopak respektuje kožní bariéru, pokožku čistí do hloubky a odstraňuje z ní většinu těžkých kovů ze znečištěného prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..