Pleťová kosmetikaRady a návody

Depilace dohladka

Blíží se léto a s ním nošení sukní a kraťasů. Proto se dnes zaměříme na triky při epilaci a depilaci kůže, abyste měla nádherně hladké tělo bez chloupků.

1. Epilace

Výhody: při epilaci dochází k odstranění chloupků i s kořínkem, tudíž vám hladká kůže vydrží dlouho.  Navíc při dorůstání chloupky dorůstají postupně, takže jsou méně viditelné.
Nevýhody: vytrhávání je většinou bolestivá záležitost. Navíc může občas docházet k zarůstání chloupků.
Epilaci můžete provádět buď voskem nebo epilátorem. Voskové pásky seženete např. od značky Veet nebo Balea. Prodávají se dvou variantách, menší na obličej a větší na tělo. Nebo si můžete domů  pořídit depilační přístroj, jaký používají kosmetičky. Před epilací voskem by měla být pokožka suchá a odmaštěná. Takže se nenatírejte žádnými krémy. Vhodné je na pleť nanést pudr, tak vosk lépe přilne k chloupkům a vytrhne je lépe. Pásky nezapomeňte dobře uhladit, přejíždějte po nich několikrát prsty. Poté rychle škubněte proti směru růstu chloupků. Pokud vám nějaké chloupky na kůži zůstanou, můžete celou proceduru zopakovat anebo je vytrhat pinzetou.  Přebytečný vosk setřete přiloženými vlhčenými ubrousky, které navíc pokožku zklidní. Pokud je nemáte, můžete použít olejíček (např. Weleda).
Druhou možností je použití epilátoru. Nevíte, který vybrat?  Podívejte se do článku Pomocníci pro vaši krásu II.
Na epilaci zapomeňte, pokud máte pokožku podrážděnou (např. při vyrážkách, ekzémech, spálenou od slunce apod.).
Nejlepší je epilovat pokožku večer po koupeli. Tak chloupky snadněji vyklouznou ven. Navíc po epilaci může být pleť podrážděná, a proto je vhodné nechat jí noc na zklidnění. Trvá-li podráždění déle, neměla byste vystavovat pokožku slunci, protože by se stav mohl ještě zhoršit. Takže po epilaci zapomeňte na opalování!  Pokud si budete epilovat podpaždí, nepoužívejte poté antiperspirant.
Pokud se budete epilovat, může se stát, že vám budou zarůstat chloupky. Abyste tomu předešla, provádějte pravidelný peeling (např. tělový peeling Payot s výtažky z ananasu) nebo používejte speciální masážní rukavice (např. Avon).

Přečtěte si také:  Jeden výrobek – vícero využití

2. Depilace

Výhody: bezbolestná, rychlá
Nevýhody: hladká pokožka vydrží pouze krátce, chloupky dorůstají najednou jako „ježek“, občas se můžete žiletkou říznout
Při depilaci používejte holicí pěny nebo gely. Pokud vám dojdou, můžete použít i sprchový gel. Některé společnosti vyrábějí přímo sprchové gely na holení (např. Balea). Žiletkou pohybujte pomalu proti směru růstu chloupků a příliš na ní netlačte. Po depilaci kůži natřete tělovým mlékem (např. nemastné, lehké mléko Biotherm) nebo dětským olejíčkem. Jinak platí stejná pravidla jako výše, měla byste se depilovat večer, po depilaci se neopalovat , ani nepoužívat antiperspiranty. Žiletku po použití vždy osušte, aby se zbytečně netupila.
Další možností je použití depilačních krémů. Nanesete je na kůži, necháte chvíli působit a poté setřete přiloženou houbičkou nebo špachtličkou. Celé procedura je bezbolestná, pohodlná a rychlá. Jedinou nevýhodou je, že se tak většinou neoholí všechny chloupky a musíte akci několikrát opakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..