Pečujete o své vlasy správně?

Pečujete o své vlasy správněAsi každá žena touží po bohatých, lesklých a zdravých vlasech. Proto vám v následujícím článku poradíme, jak se zorientovat v široké nabídce vlasových přípravků a jak je správně používat, aby jste dosáhli těch nejlepších výsledků.

Jak vybrat správný šampón?

Základem péče o vlasy je výběr vhodného šampónu. Ten vybírejte zásadně podle typu svých vlasů – můžete si vybrat šampón pro suché, mastné, poškozené a barvené vlasy. Pokud máte blonďatý melír, sáhněte spíše po šampónu pro suché a poškozené vlasy (hodí se na melír více než šampóny pro barvené vlasy). Důležité je šampón správně aplikovat. Většina žen dělá tu chybu, že ho nanese na hlavu a spodní vlasy začne dávat nahoru a krouživě mýt. Ovšem tímto způsobem se vlasy pouze zacuchají. Lepší je proto umýt hlavu zvlášť a spodní vlasy pouze promnout mezi dlaněmi, ale nepřehýbat nahoru.

Jak vybírat vlasový kondicionér?

Po použití šampónu používejte kondicionér. Opět si vyberte podle typu vašich vlasů, nejlépe ze stejné řady, jako šampón. Kondicionér neaplikujte po celé délce vlasů, ani na pokožku hlavy, ale pouze na spodní část vlasů (přibližně od krku až ke konečkům). V opačném případě by vám vlasy plihly a rychleji se mastily. Kondicionér z vlasů pořádně vymývejte (vlasy sprchujte klidně několik minut).

Přečtěte si také:  Péče o vlasy pro váš ukázkový vzhled

Po mytí mají ženy další oblíbený zlozvyk, a to vlasy zamotat do „urbanu“. Ovšem tím se vlasy opět cuchají, a proto je lepší je nechat rozpuštěné. Nezapomínejte, že mokré vlasy jsou velmi citlivé a hrubé zacházení vede k jejich lámání. Proto je nevysoušejte drhnutím ručníkem, ale pouze ručníkem lehce vymačkejte přebytečnou vodu. Ani se nedoporučuje vlasy příliš česat nebo alespoň česat hřebenem s velmi širokými zuby. Pokud máte roztřepené konečky, můžete na ně nanést speciální bezoplachový přípravek (např. od Wella Profesional bezoplachový kondicionér pro lesk vlasů).

Proč používat vlasovou masku?

Jednou týdně můžete pro zlepšení kvality svých vlasů aplikovat vlasovou masku. Aby byla maska ještě účinnější, můžete vlasy překrýt fólií, přes to dát ručník a vlasy fénovat (působení masky bude díky teplu efektivnější). Nakonec masku z vlasů pořádně vymyjte proudem vody. Pokud si vlasy upravujete (např. pomocí fénu, žehličky nebo kulmy), používejte speciální přípravky, které vlasy obalí ochranou vrstvou a vlasy se poté nebudou tolik ničit (např. Tigi Bed Head Superstar nebo Tigi Catwalk fashionista Spritz & Shine).

Jeden myslel na “Pečujete o své vlasy správně?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..