Pleťová kosmetika

Jak být fit a cítit se dobře v každé situaci? Dbejte na kvalitní stravu

Když procházíme obchodem s potravinami, nestačíme se někdy divit, co vše je v dnešní době v nabídce. Regály jsou plné výrobků s atraktivními obaly útočící na naše smysly. Důležité ale je, položit si otázku, zda je to vážně potřeba. Zejména pokud se jedná o výrobky určené dětem, tak je opatrnost na místě. Častokrát totiž pod obalem s oblíbenou pohádkovou postavičkou najdeme jen nálož cukru bez jakýchkoliv prospěšných látek.

Základem pohodového života je kvalitní strava

Vyvážená zdravá strava by přitom měla vypadat úplně jinak. Nejen na talíři našich dětí, ale i na tom našem se mají objevovat potraviny, které tělu prospívají a dodávají mu potřebnou energii. Nejméně čtvrtinu příjmu potravy má tvořit zelenina. Tu můžeme jíst syrovou nebo šetrně upravenou, aby neztratila moc vitamínů. Čím více rozdílné zeleniny za den sníme, tím samozřejmě lépe. Další důležitou složkou potravy je sezonní ovoce různého druhu. Obě tyto položky dodávají našemu tělu tolik potřebnou vlákninu, která posiluje náš mikrobiom.

Food Tomato Cherry Tomato Mass  - FabricioMacedoPhotos / Pixabay
FabricioMacedoPhotos / Pixabay

Nezapomínejte na bílkoviny

Bílkoviny je zase vhodné přijímat ze základních potravin jako je maso, vejce, ryby, zakysané mléčné výrobky nebo oříšky a semínka. Naopak není úplně vhodné jíst výrobky z nehodnotné bílé mouky. Lepší je vyrazit na farmářský trh nebo do malé pekárny, kde si koupíme kváskový chleba případně si ke snídají připravit jáhlovou či ovesnou kaši.

Přečtěte si také:  Depilace dohladka

Zapomínat nesmíme ani na oleje a tuky, které jsou obsaženy například v již zmíněných rybách nebo oříšcích. Do nákupního košíku pak místo margarínů nebo jiných průmyslově upravených tuků raději dejte kvalitní máslo nebo za studena lisovaný rostlinný olej. Žízeň uhaste čistou vodou ochucenou bylinkami nebo citronem. Třeba čerstvě utržená máta nebo meduňka dokáže vodu krásně provonět a ozvláštnit.

Beef Meat Bbq Steak Lunch Dinner - Enotovyj / Pixabay
Enotovyj / Pixabay

Kvalitní spánek je nezbytný

Nezapomínejte se před dalším náročným dnem pořádně vyspat, relaxujte venku v přírodě, najděte si právě tu aktivitu, která Vám bude dělat radost. Dobrou náladu podpořte setkáním s Vašimi přáteli a poslouchejte své tělo, které Vám vždy dává signály. Poznáte podle nich, zda o něj pečujete dobře nebo by bylo dobré něco změnit.

Woman Beauty Girl Model Lady - tuanvuminh85 / Pixabay
tuanvuminh85 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..