Rady a návodyTělová kosmetika

Jak se dělá pedikúra

PedikůraLéto už je sice za námi, ale to neznamená, že bychom měli zanedbávat péči o nehty na nohou a zejména o chodidla, která jsou vystavována neustálé námaze opravdu každý den. V dnešním článku si ukážeme, jak správně provádět pedikúru a jaké přípravky k tomu použít.

1. krok: Lázeň

Celou proceduru začněte lázní.  Napusťte si do vaničky horkou vodu a přidejte koupelovou sůl. Ponořte do vody nohy a několik minut relaxujte. Poté použijte peeling, kterým obrousíte ztvrdlou kůži a vyhladíte povrch chodidel. Existují speciální peelingy určené právě pro chodidla, protože obsahují hrubější částečky než peeling na obličej nebo tělo (např. L’Occitane Shea Butter Exfoliating Foot Care. Při aplikaci peelingu můžete provést lehkou masáž chodidel. Poté použijte pemzu, kterou obrousíte ztvrdlé paty. Zkuste Tweezerman Pedro Callus Stone – Nature. Nakonec kůži na chodidlech vyživte hydratačním přípravkem Deadsea Water – Foot cream.

2. krok: Úprava nehtů

Nyní přichází řada na nehty. Nehty na nohou je nejlepší upravovat pomocí kleštiček. Pokud si budete nehty stříhat nůžkami, vždy je stříhejte do rovna, aby vám nehty nezarůstaly! Aby byly nehty hezky do hladka, dotvarujte je za použití pilníčku – můžete použít papírový, který je hrubší a na nohy se hodí.

Přečtěte si také:  Jak vyzrát na kůži podrážděnou po dezinfekci

3. krok: Lakování nehtů

Nakonec nehty nalakujte. Používejte pěnový oddělovač prstů, aby se vám lak neobtiskl na okolní prsty. Pro léto se hodí pestré, barevné laky, ale v poslední době se stává hitem francouzská manikúra. Návod na její vytvoření jsme popsali v dřívějším článku. Nakonec všechny nehty přetřete bezbarvým lakem, aby barevný lak déle vydržel a neolupoval se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..