Pleťová kosmetikaRady a návody

Peeling – svlékněte se z kůže I.

Peeling – víte o něm opravdu všechno? Jste si jistá, že provádíte peeling správně? Nebo stále hledáte ten nejúčinnější přípravek? Právě pro vás je určen tento článek. Dozvíte se, jaké druhy peelingů existují a jakých chyb se při aplikaci ženy nejčastěji dopouští. V další části článku si představíme některé produkty vhodné pro peeling dostupné na našem i světovém trhu.

Dobře si pamatuji na chvíli, kdy jsem poprvé v životě použila peeling. Masáž obličeje drobnými částečkami ve mně vyvolala úplnou euforii a já najednou nemohla pochopit, jak jsem mohla až dosud žít bez této úžasné procedury. Každá hra – i ta kosmetická – má však svá pravidla a já si dala za úkol stanovit základní postupy týkající se peelingu. Skutečně stojí za to hrát tuto hru, protože výhra je opravdu sladká – zářivá, mladistvá a hladká pleť s vyrovnanou zdravou barvou.

Jaký máte typ pleti?

Měli bychom se snažit vybrat přípravek, který bude vhodný pro naši pleť a bude možné ho skloubit s ostatními výrobky, které používáme. Obecně platí, že mastnější pleť snese agresivnější přípravky, ale v žádném případě to nesmí vést k jejímu vysušování. V případě, že máte problém s akné, rozšířenými žilkami nebo máte atopickou pleť, musíte vybrat dostatečně šetrný přípravek, jinak způsobíte skutečnou kosmetickou katastrofu. Na přípravku je většinou napsáno doporučení, pro jakou pleť se jedná. Je dobré se řídit i případným věkovým doporučením, především ženy se stárnoucí pokožkou by se měly zaměřit na přípravky určené pro zralou pleť.

Jaké druhy peelingu existují?

Je nutné si ujasnit, jaký druh peelingu zvolíme. Na trhu existují jak peelingy, které se používají maximálně jednou týdně a další, které lze používat častěji a to až denně. Osobně nedoporučuji používat peeling ráno i večer, přestože to žádný výrobce každodenního peelingu vysloveně nezakazuje. Denní doba, kdy peeling provádět, záleží na tom, zda peeling obsahuje kyseliny (AHA, BHA, kyselina glykolová ve větším množství – okolo 10% a více). Ovocné kyseliny totiž oslabují ochranu pleti vůči slunečnímu záření, a proto jsou tyto peelingy vhodnější večer. Mechanické abrazivní přípravky jsou ideální pro použití ráno – fungují jako budíček pro pleť, efekt je ihned patrný a každému tak zlepší náladu do nového dne. 😉

Přečtěte si také:  Jak na pigmentové skvrny na obličeji

Chyby při aplikaci peelingu

Řada žen dělá tu chybu, že používá peeling na neodlíčenou pleť. Tím si ale jen škodí – nečistoty a make-up pronikají do pórů a ty se zanáší, namísto toho, aby se čistily. Nejdříve je potřeba odstranit make-up, potom lehce otisknout obličej do ručníku a pak teprve potom na vlažnou pleť nanést peeling. Adekvátní množství odpovídá čajové lžičce. Rozprostřete přípravek na bříška prstů a velmi jemně masírujte celý obličej krouživými pohyby od jedné do tří minut. Vyhněte se oblasti očí. Smyjte přípravek, osušte tvář a potom použijte pleťovou nebo termální vodu a krém. Některé ženy po peelingu dopřávají své pleti ještě masku, ale ta by měla být hydratační nebo zklidňující, raději ne čistící – v kombinaci s peelingem by mohla pleť vysušit a podráždit.

Ve druhém dílu našeho seriálu najdete srovnání vybraných produktů dostupných na trhu a užitečná doporučení k jejich použití podle druhu vaší pleti.

2 komentáře: „Peeling – svlékněte se z kůže I.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..