Dekorativní kosmetika

Linky jako podle pravítka

Pokud potřebujete zvýraznit oči, pořiďte si oční linky. Jaké vybrat a jak je používat?

Pro začátečníky

Pokud jste si nikdy linky nemalovala, pro začátek použijte tužku na oči. Práce je s ní nejjednodušší a i když vám trochu ujede ruka, snadno se smyje a můžete zkoušet znova. Tužka by neměla být příliš ořezaná. Pokud má příliš špičatý hrot, několikrát jí mázněte na ruku a tím se zakulatí. Poté zavřete oko. Linku namalujte v kuse, ale nakreslete několik dlouhých čárek a ty pak rozmažte pomocí vatové tyčinky, aby linky nebyla příliš hrubá.

Snažte se linku malovat co nejblíže k řasám, protože pokud mezi řasami a linkou zůstane mezera, nebude to vypadat dobře. Linku můžete protáhnout i kousek za oko, směrem nahoru (je nutné jí lehce zvednout nahoru, protože v opačném případě by oko vypadalo smutně). Na spodní víčko můžete linku také nakreslit. Myslím si, že není vhodné jí kreslit po celém víčku, protože kompletně orámované oko vypadá opticky menší a není to ani přirozené. Na spodním víčku stačí nakreslit linku asi do poloviny.

Tip: pokud se vám při malování linky klepou ruce, zatajte dech, tak se vaše ruka uklidní. Aby se vám lépe malovalo, napněte kůžičku na víčku – přiložte ukazováček k vnějšímu koutku a oka a lehce napněte.
Tip: abyste nemusela používat vatovou tyčinku pro rozmazání, poohlídněte se po tužkách na oči, které mají na druhém konci pěnový aplikátor – např. Dior.
Tip: abyste nemusela tužku ořezávat, pořiďte si vysouvací tužky, kterou není třeba ořezávat – např. Avon.

Přečtěte si také:  Všechny barvy léta
Oční linky jako podle pravítka
Oční linky jako podle pravítka

Pro pokročilé

Na večer se hodí výraznější linky. Pro tento účel jsou vhodná tekutá pera. Jedná se o jakýsi fix, který má špičatý hrot a snadno se s ním namaluje linka. Po použití pera chvilku počkejte, až linka zaschne, aby se vám neobtiskla. Na spodní víčko už jí nedávejte. Ani není vhodné linku kombinovat se stíny, maximálně se světlými, tělovými odstíny.

Tip: vyzkoušejte linky Dior.
Tip: na párty se hodí třpytivé linky Stila.

Obdobně můžete použít gelové linky. V balení je většinou obsažen malý štěteček na aplikaci.

Pro profíky

Pokud už máte více zkušeností, můžete používat tekuté linky se štětečkem. Při líčení se dívejte dolů do zrcadla ne rovně přímo, protože by se vám linky obtiskly. Opět je nechejte chvilku zaschnout.

Tip: Tekuté linky Bourjois v několika odstínech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..