Pleťová kosmetikaRady a návody

STOP kosmetickým prohřeškům

STOP kosmetickým prohřeškůmSTOP kosmetickým prohřeškům!Jakých chyb se ženy nejčastěji dopouštějí? Podíváme se nejčastější kosmetické hříchy.

Řasenky

Nejčastější chyby se týkají řasenek. Podle očních lékařů by se měly řasenky vyhazovat po 3 měsících. Zdá se vám to brzy? Možná ano, ale jedině tak předejdete nepříjemným problémům, jako jsou např. záněty.
Ale i při aplikaci řasenek mají ženy oblíbený zlozvyk – a to „pumpovat“ kartáčkem nahoru a dolu. Tím se ovšem dostává do řasenky vzduch a rychleji vysychá a žmolkovatí.
Dalším častou chybou bývá neodlíčení očí. Jste-li večer unavená a jdete spát s namalovanýma očima, měla byste se to odnaučit. Protože tak se budou vaše řasy lámat a ráno budete mít napuchlé oči. Nemluvě o zašpiněném povlečení. Pořiďte si kvalitní oční odličovat, kterým jedním tahem odstraníte oční make-up a vaše řasy se vám odvděčí. Vyzkoušejte odličovač VICHY. Je vhodný pro velmi citlivé oči i pro nositelky kontaktních čoček.

Štetec a houbičky na make-up

Při líčení používáte řadu kosmetických pomocníků – štětce, pěnové aplikátory, houbičky. Neměla byste ale zapomínat na jejich pravidelné čistění. Proč? Taková houbička na make-up je rájem pro bakterie. Pokud vás trápí akné a nebudete si houbičky pravidelně prát, může se vám ještě zhoršit. Houbičky byste měla prát alespoň jednou za 14 dní. Stačí použít obyčejný vlasový šampón nebo tekuté mýdlo. Existují ale i speciální čističe na houbičky a štětce. Stejným způsobem můžete umývat i aplikátory na oční stíny.
Kvalitní štětce vám vydrží několik let a jsou stále jemné a vypadají jako nové. Sice počáteční investice je veliká, ale nezačnou pelichat jako jejich levnější varianty. Poohlídněte se např. po štětcích Estée Lauder

Vlasy

Stejně jako byste měla čistit kosmetické pomocníky, měla byste se zaměřit i na hřeben na vlasy. Pokud v něm bude prach a jiné nečistoty, pak je při česání přenesete na vaše vlasy a budou se vám rychleji mastit. Hřeben proplachujte také šampónem nebo tekutým mýdlem. Existují i speciální nástroje na čištění hřebenů, které seženete v kadeřnických prodejnách.
Další prohřešky se týkají péče o vlasy. Pokud si myjete vlasy večer před spaním, ne vždy vám stihnou uschnout, než zalehnete do postele. A tak jdete spát s vlhkými nebo dokonce mokrými vlasy. To ale kadeřníci nedoporučují, protože se tím vlasy poškozují. Stejně tak pokud spíte v culíku. Jak se v noci převalujete, odírá se gumička o vaše vlasy a tím je poškozuje. Nejlepší je proto spát s rozpuštěnými a suchými vlasy.

Přečtěte si také:  Jaký štětec na make-up?

Parfémy

Pokud vystavujete svoje parfémy na poličkách, opět se dopouštíte prohřešku. Proč? Parfémy se na světle kazí. Nejhorší ovšem je, pokud na něj praží slunce. Vůně se zkazí natolik, že parfém můžete rovnou vyhodit. Parfémy by měly být v temnu. Ideální je je uchovávat v původní krabičce. Tak budete mít jistotu, že budou stále dobře vonět. Pokud to není možné, snažte se alespoň vyhnout přímému slunci.

Krémy

Další chyby se dopouští mnoha žen při používání pleťových krémů. Správně by se do kelímků nemělo vůbec sahat prsty. Můžete si tak do krému zanést bakterie. Kosmetičky doporučují krémy nabírat speciální špachtličkou.
Ovšem některé ženy krémy nepoužívají pro jistotu vůbec, protože si myslí, že mají mastnou pleť a není to třeba. To je ovšem další z chyb. I mastná pleť potřebuje hydrataci. Pokud vám ovšem vadí hutné krémy, poohlídněte se po lehkých, gelových krémech, které vaší pleť příliš nezatíží. Vyzkoušejte hydratační gel-krém Elizabeth Arden, který neucpává póry a je výborným podkladem pod make-up.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..