Měření záclon a závěsů se nevyplácí podceňovat

Bytový textil je nedílnou součástí domácnosti – stejně jako třeba nábytek nebo podlahové krytiny. Dokáže dodat našemu bydlení ten správný punc a náladu, takže je rozhodně něčím víc, než jen obyčejným módním doplňkem.

Kusové nebo metrážové záclony? Obojí má své pro a proti

Záleží jen na nás, jak velkou péči chceme tomuto bytovému doplňku věnovat. Na výběr máme v zásadě ze dvou možností:

  • Kusové záclony se nabízejí ve standardních rozměrech. Mají již začištěné okraje a vyžadují pouze pověšení.
  • Metrážová produkce vám umožní zvolit si šířku (a tím i řasení záclony) přesně podle svých přání a představ. Další nutné úpravy se potom liší v závislosti na použitém materiálu.

Šířka záclony musí okno přesahovat o pořádný kus

Jakmile se rozhodnete změřit okno, nebojte se být velkorysí. Měřte poctivě od začátku až po konec tyče na záclony – nikoli tedy samotné okno. Získané rozměry pak vynásobte dvěma – to vám zajistí, že bude záclona na okně vždycky dekorativně a především dostatečně nařasena.

Délka záclon je pak jen na vás. Mohou sahat jen po parapet či klidně až na samou zem. Myslete však i na svůj komfort během zimy. Máte-li pod okny topení (v našich domácnostech bohužel zcela běžná věc), záclona by ho nikdy neměla zcela zakrývat. Možná se to nezdá, ale i tato slabá vrstva dokáže množství cenného tepla zadržet, takže nakonec budete muset topit déle a více. Což byste zcela jistě nechtěli.

Přečtěte si také:  Aby vám v ložnici bylo teplo

Jak začlenit záclonu do moderního interiéru?

Díky masivní oblibě žaluzií nám jejich bílá éteričnost přijde často až nepatřičná. Pokud se však kouzla záclon nechcete vzdát, jděte na to chytře. I v moderním bydlení jim tak dokážete najít smysluplné místo.

Zaměřte se buď na vzor, nebo na barvu záclon (včetně barevných prvků) a ty potom zopakujte na jiném bytovém textilu, například na povlečení. Uvidíte, že výsledný dojem bude perfektní. Chce to jen širokou paletu možností, ze kterých můžete vybírat. A kde ji najít? Doporučujeme specialistu na bytový textil – Dante.cz.

Dog Chair Boss Executive Chair - SarahRichterArt / Pixabay
SarahRichterArt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..