Pleťová kosmetikaRady a návody

Jak vyzrát na kůži podrážděnou po dezinfekci

Dezinfekce se na nás dnes dívá na každém kroku. A její časté používání dokáže pokožku na rukou silně poškodit. Zvláště, vybíráme-li agresivní druhy dezinfekcí s vysokým procentem alkoholu.

Ochrana proti virům je důležitá, ovšem péče o naše ruce by měla být také. Naštěstí existuje několik účinných tipů, díky nimž si od nepříjemného svědění, pálení nebo dokonce začervenání pomůžete.

Jak na správný výběr mýdla

Mýdlo by mělo jít s použitím dezinfekce ruku v ruce. Pokud to jen trochu jde, omývejte si ruce několikrát denně. Ovšem vždy těmi správnými přípravky. Všeobecně platí, že čím sušší kůži máte, tím nižší pH si u používané kosmetiky vybírejte. Vybírejte mýdla tekutá, tvrdé kostky už tak namáhané kůži příliš nepomáhají.

A určitě nenechte ruce jen tak volně uschnout – použijte raději ručník. Bavlněný a vypraný bez použití aviváže. Myslete také na to, že ruce vždy jen jemně oťukáváme, nikdy je nedrhneme. Pomoci může i použití rukavic. Pokud si musíte vybrat mezi použitím dezinfekce a jednorázovými rukavicemi, zvolte raději ty. Natáhnout je lze  na tenkou bavlněnou rukavičku, takže vůbec nepřijdou do kontaktu s vaší pokožkou.

Po omytí ruce ošetřete krémem

Pravidelné mytí rukou s sebou přináší jeden paradox – voda totiž pokožku na nich vysušuje. A to tím víc, čím důkladněji se myjeme. Zásobte se tedy krémy na ruce – co kapsa, to jeden krém. Opravdu. Balení „do kapsy“ jsou už dnes k dostání na každém rohu

Mnoha lidem vadí pocit mastnoty, který krémy po nanesení na pokožku zanechávají. Naštěstí na trhu existují i ty s velmi rychlým vstřebáváním, případně je lze nahradit tzv. suchými oleji. Ty však mívají poměrně nepraktické aplikátory.

Přečtěte si také:  10 ingrediencí, které škodí

Vyhněte se naopak mastný a hutným krémům. Ty se do pokožky vpíjejí opravdu dlouho, a leckdy vytváří je jejím povrchu doslova nepropustnou bariéru. Mnohem lepší jsou krémy s lipidy.

Hodí se i domácí zábaly

Namáhané ruce si ovšem zaslouží i trochu důkladnější péči. Snažte se jim proto věnovat alespoň jednou týdně. Do drogerie zajděte pro speciální kosmetické rukavice. Doma pak sáhněte po nějakém výživném oleji (olivový, jojobový, mandlový apod.) a ruce s ním důkladně potřete. Použijte rukavice a dopřejte jim zasloužený relax alespoň na tři hodiny.

Náš tip: o něco lepších účinků dosáhnete, pokud olej smícháte s medem. Vsadit můžete také na kosmetické produkty s parafínem. Ty mají navíc tu vlastnost, že pokožku velmi příjemně prohřejí

Zima vše komplikuje díky mrazu

Řadě lidí se stav pokožky zhoršil až v posledních týdnech Na vině je venkovní počasí – a s přicházející mrazy bude ještě hůř. Leckdy necháváme rukavice doma schválně – protože proč je nosit, když je zase budeme muset za chvíli sundat kvůli dezinfekci? To je ale chyba. I na těch pár metrů od autobusu do práce se to vyplatí, pokožka pak není vystavována takovým změnám teplot. Zvláště v dnešní době si ji totiž musíme hýčkat.

Woman Face Eye Iris Facemask  - citypraiser / Pixabay
citypraiser / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..