Poradíme vám několik tipů, jak oslnit na firemní akci

Tradičních firemních setkání, akce, večírky a další teambuildingové akce jsou evergreenem. To však neznamená, že by nám měly zevšednět. Neberte je jako nutnost, ale spíš jako příležitost zazářit a prozradit ostatním něco o sobě i jinde, než v upjatém pracovním prostředí. Při zábavě ztrácí zažité konvence na síle, tak proč toho nevyužít?

Rifle mají zelenou

Ale budete potřebovat jedny dokonalé, skvěle padnoucí a především… černé! V dámském i pánském šatníku jsou k nezaplacení a sluší jim kombinace i s vypasovaným sáčkem. Jde o nápad na dokonalý „nepracovní“ look. Stačí se trochu odvázat. Nikdy si však neberte na sebe nic, v čem se nebudete cítit dobře. Okolí to na vás pozná a zábava tak vůbec nedostane možnost se rozproudit. Vyšumí někde do ztracena okolo vás.

A nezapomeňte ani na další barvy. Červená a zelená by měly mít přednost, pokud se v nich tedy cítíte atraktivní a žádoucí. Červená přímo brnká na přitažlivou strunu, zelená pak odráží pozitivitu a chuť k nezávazným setkáním. Takže vsadit všechno na „malé černé“ nebo třeba výše zmíněné černé rifle se stejně barevně sladěným sakem není úplně dobrá volba.

Vezměte i někoho do party

Vždy je dobré vzít s sebou přítelkyni, kamaráda nebo třeba kolegu ze squashe, které nikdo z přítomných nebude znát. Zaručíte si tak jejich stálou přítomnost po svém boku, kde poslouží jako účinný štít před nejrůznějšími pochybnými živly, vlezlou sekretářkou nebo podřízeným, který si bude potřebovat právě teď něco nutně vyříkat „mezi čtyřma očima.“ A jakmile se zábava rozproudí, ponechte dle aktuální situace svůj doprovod někomu jinému nebo ho nenápadně vypakujte domů. Věřte nám, jde o radu k nezaplacení.

Tip pro čtenářky: Chcete se naučit německy? Naučte se němčinu online.

Nejlepší je ovšem domluvit se na pravidlech se svou přítelkyní nebo pánským doprovodem již předem. Domluvte si nějaký signál, který jim ukáže, že už je nepotřebujete Není však nic proti ničemu, pokud s vámi zůstanou až do konce. Opět opakujeme, vše závisí na konkrétní situaci. Na ničem jiném.

Skočte si na něco dobrého

To je důležité. Nebudete pak vypadat jako vyžírka cateringů, a navíc porce pořádného steaku v žaludku vám pomůže lépe snášet účinky nejrůznějších sektů, které budou během večera k dostání. Takže zatímco se budou mnozí kolegové už válet po stole, vy budete vtipně koketovat s tím hezkým účetním.

Přečtěte si také:  Koupel a vůně

Neznamená to samozřejmě, že byste se někde v ústraní měla nacpat až k prasknutí. A už vůbec na večírek nedorážejte posilněná jednou nebo dvěma skleničkami z baru před prací. Věci by pak mohly hodně rychle nabrat docela jiný spád, než byste si nejspíše přála.

Pravidlo ideální docházky

Asi to bude znít divně, ale nikdy se na večírku neobjevujte mezi prvními. Přijít deset minut po zahájení se považuje za dostačující, a navíc se vyhnete nepříjemným situacím, které v samých začátcích na takových akcích nutně vznikají. Ať si tedy místo pro uložení kabátů nebo zasedací pořádek řeší někdo jiný. Vy už přijdete k hotovému.

Výjimku samozřejmě tvoří situace, kdy se na brzkém příchodu z nejrůznějších důvodů domluvíte. V takové případě naopak není pro pozdní příchod žádná rozumná omluva. Takže to ani nezkoušejte.

Snažte se odejít raději dříve, než později

A kdy je čas se vytratit? Rozhodně ne mezi posledními. V nejlepším je lepší přestat, říká se a má to svůj důvod. Vyhnete se tak ožraleckým důvěrnostem, vytírání pozvracených záchodků a dalším nepříjemnostem. I na tom totiž závisí dojem, který ve svých spolupracovnících zanecháte.

Nezapomeňte také na zákeřnost v podobě mobilních telefonů. Ty zvěční i to, na co by jinak všichni účastníci firemní akce raději zapomněli. Takže jakmile se začnou věci ubírat příliš strmým směrem, hoďte tam raději zpátečku. Vyplatí se mít domluvený i nějaký krizový kontakt, který vás dokáže okamžitě vyzvednout. Nebudete tak muset spoléhat na taxíka nebo chůzi po potemnělé ulici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..