Tipy pro péči o vlasy až z daleké Asie

Vlasy jsou symbolem krásy už od pradávna a pro asijské země to rozhodně platí dvojnásob. Stačí si jen vzpomenout na dlouhé copy indických žen nebo složité účesy gejš či obyvatelek čínského Zakázaného města.

Není divu, že právě kouzlo asijské péče o naše tělo v poslední době s takovou chutí objevujeme. Dnes se tedy zaměříme na péči o vlasy. Vše je mnohem jednodušší, než se zdá. Takže jak na to? Ukážeme vám šikovnou olejovou péči, práci s hennou i kouzlo oplachů z rýže.

Henna jako univerzální pomocník, který vlasy (ne)nabarví

Henna nemá v poslední době právě dobrou pověst. Častokrát se mluví o tetování černou hennou, které (ač krátkodobé) může na těle zanechat trvalé následky. My se však dnes podíváme na rozemletou nať z rostliny bez jakýchkoliv chemických přísad. Žádné alergické reakce vám tedy nehrozí.

Možná máte i vy hennu spojenou zejména s nazrzlým odstínem vlasů. Ale nemusí tomu tak být vždy. Na trhu je k dostání i henna bezbarvá, která vlasy vyživí a zároveň obalí ochrannou kutikulou, jež na nich vydrží i dlouhé dny po umytí. A jak s takovou hennou zacházet?

Smíchejte ji si vodou, do které jste přidali pár kapek citronové šťávy. Konzistenci volte takovou, aby se maska z henny dobře nanášela a nestékala. Následně ji aplikujte na vlasy – a to nejlépe po celé délce. Pokud máte henny málo, soustřeďte se zejména na kořínky vlasů, a pak na jejich konečky. Hlavu obalte igelitem, a potom ručníkem. Nechte působit alespoň hodinu, ovšem možné je i působení přes noc. Nakonec smyjte. Půjde to trochu hůř, za výsledný efekt to však stojí. Vlasy budou lesklejší  a zdravější už na první pohled, na dotek pak značně zjemní.

Přečtěte si také:  Jak se dělá pedikúra
Woman Model Face Fashion Makeup  - innamikitas / Pixabay
innamikitas / Pixabay

Olejová kúra na vlasy jako z Indie

Ale posuňme se z Dálného východu více na východ. Jak pečují o vlasy indické ženy? Berou si k ruce olej. A to třeba kokosový nebo olivový – zkrátka, co je po ruce. Tak pak na vlasy nanesou  a nechají působit. A to dlouhodobě. Vlasy stáhnou do drdolu a věnují se jiným činnostem. A klidně tak vyrazí i na nákup.

Po třech hodinách působení (doporučujeme se však spíše šest) olej jednoduše smyjí teplou vodou a na závěr vlasy opláchnou studenou, aby uzavřely póry. Zkuste to také, vlasy se poté budou méně mastit a celkově zjistíte, že vypadají zdravěji a vyživené.

Vlasová maska z rýžové vody

Tuto skoro až zázračnou substanci si lze připravit dvojím způsobem – buď jako vodu, která vám zbyla po uvaření rýže, anebo uměle. To provedete jednoduše tak, že suchou rýži zalijete vodou a necháte čtvrt hodiny odstát. Slijete a máte hotovo. A co si s rýžovou vodou počít?

Použijte ji na oplach vlasů. Ty předtím umyjte tak, jak jste zvyklí. Klidně použijte i kondicionér,. Jen se vyhněte tomu nesmývatelnému. Nakonec vlasy přelijte rýžovou vodou a nechte působit asi tři minuty. Poté smyjte vlažnou vodou a je hotovo. Vlasy budou lesklejší, vyživené, a také se budou lépe rozčesávat.

Woman Warrior Model Portrait - icsilviu / Pixabay
icsilviu / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..