OstatníRady a návody

Pu-erh čaj – spalovač tuků?

Pu-erh čaj
Hebi65 / Pixabay

O léčivých účincích čajů ví naše civilizace po staletí. Obrovský rozmach ale čaje zaznamenávají v současnosti, kdy se na nás ze všech stran valí různé civilizační choroby a společnost se stále více a více obrací k alternativní medicíně. Jak se dá díky pití čajů zhubnout?

Lidé také dávají větší důraz na svůj vzhled a skoro každý chce v současnosti zhubnout. Je to logické, jíme tučná jídla, pijeme sladké limonády, rádi si dáme čokoládu či zákusky – a naše těla dostávají zabrat. Jak z toho ven? Dnes již lékaři nedoporučují drastické diety, často lidé, kteří je v minulosti dodržovali, hned poté zase přibrali shozená kila. Nejlepším lékem je zdravý životní styl – kombinace zdravého jídla (hlavně nezapomeňte na zeleninu) a pohybu. Když k tomu přidáte i čínský Pu-erh čaj, budete brzy o několik kilogramů lehčí.

Funguje jako spalovač tuků

S hubnutím pomocí čaje nemůžete očekávat samospasný efekt, nezapomeňte na již zmíněné zásady zdravého životního stylu. Stále více lidí to zkouší s čínským čajem Pu-erh, který je přezdívaný jako „čínský penicilin“, který má podle řady vědeckých studií zázračné účinky na zdraví.

Přečtěte si také:  Koupel a vůně

Kromě toho, že pomáhá při migréně, bolesti hlavy či poruchách spánku, funguje jako spalovač tuků. Zní to až neuvěřitelně, ale když třikrát denně vypijete jeden šálek čaje Pu-erh, za měsíc vám významně klesne podíl tuků v krvi, navíc čaj snižuje chuť k jídlu. Odborníci doporučují zařadit jej místo slazených nápojů.

Dobře čaj vyberte

Abyste dosáhli žádoucích účinků, je třeba pít opravdu kvalitní čaj. Obecně se dá říct, že sypaný čaj je kvalitnější, k nákupu také zvolte specializovanou prodejnu nebo čajovnu, nicméně Pu-erh seženete také ve skoro každé prodejně zdravé výživy.

Možná vám bude čaj připadat drahý, nicméně za kvalitu se holt platí. Je to přece Vaše zdraví…

Jeden myslel na “Pu-erh čaj – spalovač tuků?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..