OstatníRady a návody

Pu-erh čaj – spalovač tuků?

Pu-erh čaj
Hebi65 / Pixabay

O léčivých účincích čajů ví naše civilizace po staletí. Obrovský rozmach ale čaje zaznamenávají v současnosti, kdy se na nás ze všech stran valí různé civilizační choroby a společnost se stále více a více obrací k alternativní medicíně. Jak se dá díky pití čajů zhubnout?

Lidé také dávají větší důraz na svůj vzhled a skoro každý chce v současnosti zhubnout. Je to logické, jíme tučná jídla, pijeme sladké limonády, rádi si dáme čokoládu či zákusky – a naše těla dostávají zabrat. Jak z toho ven? Dnes již lékaři nedoporučují drastické diety, často lidé, kteří je v minulosti dodržovali, hned poté zase přibrali shozená kila. Nejlepším lékem je zdravý životní styl – kombinace zdravého jídla (hlavně nezapomeňte na zeleninu) a pohybu. Když k tomu přidáte i čínský Pu-erh čaj, budete brzy o několik kilogramů lehčí.

Funguje jako spalovač tuků

S hubnutím pomocí čaje nemůžete očekávat samospasný efekt, nezapomeňte na již zmíněné zásady zdravého životního stylu. Stále více lidí to zkouší s čínským čajem Pu-erh, který je přezdívaný jako „čínský penicilin“, který má podle řady vědeckých studií zázračné účinky na zdraví.

Přečtěte si také:  Trápí vás každodenní stres? Dejte mu košem!

Kromě toho, že pomáhá při migréně, bolesti hlavy či poruchách spánku, funguje jako spalovač tuků. Zní to až neuvěřitelně, ale když třikrát denně vypijete jeden šálek čaje Pu-erh, za měsíc vám významně klesne podíl tuků v krvi, navíc čaj snižuje chuť k jídlu. Odborníci doporučují zařadit jej místo slazených nápojů.

Dobře čaj vyberte

Abyste dosáhli žádoucích účinků, je třeba pít opravdu kvalitní čaj. Obecně se dá říct, že sypaný čaj je kvalitnější, k nákupu také zvolte specializovanou prodejnu nebo čajovnu, nicméně Pu-erh seženete také ve skoro každé prodejně zdravé výživy.

Možná vám bude čaj připadat drahý, nicméně za kvalitu se holt platí. Je to přece Vaše zdraví…

Jeden myslel na “Pu-erh čaj – spalovač tuků?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..