Krásná díky příroděSeriályVlasová kosmetika

S kopřivou k pevným vlasům i k zářivé pleti

Krásná díky přírodě
ariesa66 / Pixabay

Nejedna z žen touží mít krásnou pleť i pevné dlouhé vlasy. Proto hojně navštěvuje drogerie, kde si nakoupí “zázračné” krémy a šampony, které ji to vše mají zaručit. Jenže někdy se takový krém mine účinkem a po měsíčním používání není vidět žádná změna. Co pro jednou místo do drogerie skočit do přírody? Tam zaručeně najdete všelék na krásu!

Kopřiva a její pozitivní účinky

Kopřivu má každý za nežádoucí plevel a jakmile se objeví, hned ji nemilosrdně vyrve pryč i s kořeny. Věděli jste ale, že obzvláště na jaře můžete čerpat z jejich léčivých účinků? KOPŘIVA je mocná léčivka a doporučuje se kvůli léčivým účinnkům používat zejména na jaře. Jarní mladé kopřivy jsou velmi silné. Mladé výhonky obsahují méně dusičnanů, proto jsou výborné k čajovým kúrám nebo tinkturám. Ano, na první pohled ne příliš hezká a k tomu velmi pálivá rostlina zajistí váš výborný stav i krásu! Výborná je na ekzémy, na bolest hlavy, působí proti tvorbě ledvinových kamenů, má silný účinek na krvetvorbu, zároveň krev čistí a snižuje obsah cukru v krvi. Odborníci doporučují čtrnáctidenní kopřivovou kúru po jejíž dobu budete popíjet tři šálky denně blahodárného vývaru z kopřiv.

Máte dostatek vitamínu C?

Vitamín C, minerální látky, serotonin, třísloviny, acetylcholin, chlorofyl hojně obsažený v listech a další vitamíny a minerály najdete v této na první pohled ne příliš nápadné rostlině. Krom již výše zmíněných léčivých účinnků kopřivy, má tato blahodárná rostlinka skvělý vliv i na pevnost vlasů a krásnou pleť. Proto dámy, jestli příště budete shánět všemocný krém v drogérii, skočte si nejprve do přírody! Vývar z kopřivy totiž nádherně pročistí vaši pleť. Co k němu budeme potřebovat? Zejména píli a pevnou vůli zajít si vždy pro čerstvé kopřivy, ty jsou teď na jaře nejlepší. Natrhané kopřivy lze však i tři dny uchovávat v lednici nebo si je můžete nasušit do zásoby. U sušení dáváme pozor obzvláště na možnou plíseň na rostlinách. Sušíme vždy v průvanu na tmavém místě, sušené kopřivy pak uchováváme v uzavřené skleněné dóze. Předzásobit se kopřivou je vhodné zejména pro ty, kteří nemají svou vlastní zahrádku. Nálev z kopřivy připravujeme asi z 1,5 g rostliny na šálek vody. Kopřivu zalijeme svařenou vodou. Voda zde nemusí být vařící. Stačí teplota okolo 80°C a kopřivu necháme chvíli louhovat. Pak scedíme a nálev popíjíme během dne. Pokud svou kopřivovou kúru berete obzvláště vážne, doporučujeme vypít až tři šálky tohoto blahodárného nápoje. Ovšem pozor dámy, kopřiva je pověstná svými močopudnými vlastnostmi, připravte se proto, že na toaletě budete častěji, než obvykle. Vaše tělo se vám ale nádherně pročistí! Obzvláště ženy s problematickou pletí, které trpí akné a ekzémy si kopřivu zamilují. Kopřiva má totiž dezinfekční a pročisťující účinky. Mnohdy nastává fakt, že se při kopřivové kúře pleť na chvíli zhorší. To už ale nastupuje účinek a pleť se takhle pročišťuje.

Přečtěte si také:  Oživte svůj účes

Pitím vývaru z kopřiv zpevníte i vaše vlasy. Díky obsaženým vitamínům dodáte vašim po zimě unaveným a zesláblým vlasům vitamínovou bombu! Vaše vlasy tak opět budou hýřit energií. Účinek ještě zesílíte tím, že budete své vlasy přelévat odvarem z kopřiv. Však ne nadarmo jsou vyráběny šampóny z kopřiv a různé vlasové kopřivové kúry. Zde bychom obzvláště blondýnky chtěli upozornit na fakt, že kopřivový odvar může zbarvit světlé vlasy, tak pozor na to.

Jak vidíte, kopřiva je všelék. Po čtrnácitdenní kopřivové kúře je obvykle doporučováno udělat si chvíl pauzu, pak můžete začít popíjet odvar z léčivky znovu. Možná, že nevěříte, že taková ne příliš hezká rostlina zajistí takové zázraky, vše je však vědecky potvzeno. Nejlepší však je, když tuto léčivku vezmete na milost a její léčivé účinky si proklepnete sami! Avšak pozor při jejím trhání! Je lepší vzít si rukavice. Počáteční hraní si na tvrďáka a trhání kopřivy holou rukou se vám tuze nevyplatí. Drobné puchýřky na prstou vás budou na ruce pálit po celý zbytek dne. Prsty znecitliví, a proto obzvláště ti, jejichž práce zahrnuje i psaní na klávesnici mohou být značně omezeni.

Tak vidíte dámy, ke kráse někdy není potřeba vyhazovat nehorázné sumy za tak zvané zázračné krémy. Kopřivovou kúru máte zcela zdarma! Proto se i vy na chvíli proměňte v “báby” kořenářky a na své kůži vyzkoušejte zázračnou sílu kopřivy dvoudomé! Psst! Co myslíte, že asi stojí za dlouhými a pevnými vlasy princezny Lociky? Ta byla pověstná svými dlouhými a pevnými vlasy, po kterých vylezl do věže její zachránce. A my si myslíme, že zrovinka kopřiva hrála v téhle záchraně podstatnou roli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..