Pleťová kosmetika

Čištění pleti: Jaké přípravky používat?

Pleť je vizitkou naší krásy, která nám utváří jakýsi obraz do zrcadla. Možná se budete divit, ale vaše pleť je v centrálním nebo doplňkovém světle úplně jiná. Přesvědčit se o tom můžete na přiloženém tomto videu.

Pro důkladné čištění pleti, je lepší používat světlo doplňkové, které vám umožní vidět úplně všechny nedokonalosti. Vaše pleť může mít někde pupínek, jako následek alergické reakce na některý kosmetický přípravek nebo akné v důsledku špatného čištění pleti. Roli ovšem nehraje jen osvětlení, ale i správná výživa a životný styl, dědičnost, atd.

Přírodní přípravky snižují riziko alergií

Je tomu skutečně tak a biokosmetika je na dnešním trhu tou nejoblíbenější. Jedná se nejrůznější výtažky ze samotného srdce přírody – esenciální oleje, výtažky z rostlin, obilovin, ovoce a třeba vody. Těchto složek je k nalezení spoustu, velice populární je osvěžující okurka, aloe vera, olivy, med, hrozny, bambus, atd. Nepřeberné množství kosmetiky tak dosahuje adekvátní úrovně k optimální péči o vaší pokožku. Důležité je, aby krémy, tonika a odličovací emulze vlastnily aktivní látky, které umožní pleť pořádně vyčistit. Nejen na povrchu, ale i do hloubky, aby nezůstávaly ucpané póry.

Pleť pouhou vodou s mýdlem nevyčistíte

Možná je to věčný boj mezi dřívějšími generacemi, který tento způsob zarytě prosazovali, ale pleť by tímto způsobem měla zbytečně náběh na vysušení díky chlóru. Je důležité vědět, jaký typ pleti máte a podle toho si čistící prostředek kupovat. Někomu se pleť mastí, někomu vysušuje a někdo má pleť úplně ve středu, takže prakticky bezproblémovou. Dodržujte určitý systém a pleť čistěte dvakrát denně, ráno a večer.

Přečtěte si také:  Jak na krémový make-up?

Přípravky na čištění pleti

Večer
Nabízí se vám odličovací emulze a mléka. Ve druhé fázi tonika, které pleť dočišťují. V prvním případě odstraňujeme nečistoty z ovzduší a make – up, ve druhém případě vodu, čili pot.
Ráno
Postačí vám pouhé tonikum, které pleť nebude zbytečně zatěžovat a také z pleti neodstraní ochranný film z noci. Pleť je hydratovaná a svěží, stejně jako vy po celý den. V obou případech, jak ráno, tak večer, jste nyní připravena nanést noční či denní krém podle denní doby. Pro mastnější pleť se místo tonika používají pleťové vody, které pleť lépe odmastí, protože obsahují alkohol, na rozdíl od tonika, které je šetrnější.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..