Vlasová kosmetika

5 tipů jak vyřešíte problém s lámavými vlasy

U lámavých vlasů je narušena jejich struktura. Vlasové vlákno je slabé, nepoddajné a láme se. Dlouhé vlasy vám ani nemají šanci narůst, protože se prakticky při delším snažení růstu, stejně zlámou. Zdravé vlasy jsou pro všechny pěknou představou, jenže jak toho docílit.

  1. Pravidelné zastřižení, úprava vlasů

Tím, že budete vlasy čas od času zastřihávat jim posílíte konečky, které se nebudou tak často třepit a zároveň celý vlas bude silnější. Zkuste klidně nový sestřih, určitě vám to prospěje. Stačí jen zapojit fantazii a inspirovat se novými vlasovými trendy. Kupte si gumičky do vlasů, které vám nevytrhají vlasy a neponičí jejich strukturu.

  1. Bezprostřední péče o vlasy po umytí

Tím, že ručníkem vymačkáte z vlasů přebytečnou vodu, není pro vlasy taková zátěž, jako když je prakticky demolujete. Vystačte si s jemnými tahy, které vlasům neponičí jejich vlasový obal. Třením vlasů se z nich stává nevzhledný cuchanec, který jde zároveň i hůře rozčesat. Nejlepší technikou je vlasy nechat volně uschnout. Pro kartáčování vlasů je lepší z počátku použít hřeben s většími rozestupy, až poté kartáč. Vlasy nečešte úplně mokré.

  1. Vysušení fénem vlasům neprospívá

Fén je pro vlasy vnímán spíše jako nepřítel, protože je vysušuje. Pro vlasy suché a lámavé je číslem jedna k tomu, aby přispěl k poškození vlasů. Pokud už fénujete, tak ke konci fénování použijte nižší stupeň, foukejte chladnější vzduch a použijte termo ochranný sprej.

  1. Spěte jako v bavlnce

Ač je to pro mnohé z nás nepochopitelné, spaní na tvrdém polštáři, kde se vlasy lámou, to je opravdu na škodu. Chraňte své vlasy i před hrubými límci, noste kvalitní bavlněný šátek.

  1. Jezte zdravě, dopřejte si vlasovou masku

Spojením obou faktorů vaše vlasy projdou očistnou kúrou. Jednou za čas je dobré si dopřát vlasovou masku, ať už po domácku vyrobenou nebo zakoupenou. Soustřeďte se na vlasovou kosmetiku, která nabízí šampóny, kondicionéry a masky na vlasy pro poškozené a lámavé vlasy. Také potraviny a živiny z nich dokážou vlas posilnit nepřímo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..