Módní doplňky

Jak pečovat o kabelku z vnitřní strany

Jak pečovat o kabelku z vnitřní strany
Jak pečovat o kabelku z vnitřní strany

Kabelka je nejlepším přítelem a pomocníkem každé ženy. Jak dlouho nám vydrží věrně sloužit, záleží především na tom, jak o kabelku pečujeme. Každá kabelka vyžaduje rozdílnou péči v závislosti na tom z jakého materiálu je vyrobená.

Jinou péči bude vyžadovat kožená kabelka a jinou kabelka látková. Mimo to, že je důležité dbát o vzhled a kondici kabelky zvenčí, vyžaduje i naši pozornost zevnitř. Bohužel mnoho žen má kabelku z vnitřní strany v žalostném stavu. Jak tedy čistit podšívku a uklízet kabelku i uvnitř?

Úklid kabelky

Jednou za čas je vhodné vysypat veškerý obsah kabelky a udělat malou inventuru. Vyhodit všechny lístečky a ústřižky, které již nebudou ničemu sloužit, kapesníky, papírky od oplatků i rok staré žvýkačky či zvětralé bonbóny. Udělejte si pořádek také v kosmetické kabelce. Možná tam ještě máte starou řasenku, rtěnku, kterou už nebudete používat apod. Jakmile máte protříděno a jasno v tom, co přijde do kabelky zpátky, položte si to stranou. Přijde na řadu vnitřek kabelky. Je úplně jedno, zda se jedná o italskou koženou kabelku či látkovou.

Přečtěte si také:  Pořádek v šatníku se hodí, ale nepřehánějte to s ním

Praní podšívky

Vytáhněte jakoby podšívku z kabelky ven a vysypte veškeré drobky. Klidně použijte i lux a kabelku uvnitř vyluxujte. Ne vždy je možné takto podšívku vytáhnout ven. Některé kabelky jsou uvnitř vyztužené a nejdou takto převrátit. Navlhčete si houbičku a pomocí teplé vody a mýdla podšívku vyčistěte – nesmíte jí zmáčet, používejte k čištění spíš jen pěnu. Máte-li na podšívce různé fleky (od rtěnky, inkoustu, tužky na oči) vyčistěte nejdříve tyto fleky. Použít můžete jedlou sodu, která má výtečné čistící schopnosti.

Nechte podšívku uschnout

Podšívku nechte pořádně vyschnout. Urychlit usychání můžete i pomocí fénu na vlasy, ale používejte pouze studený či vlažný vzduch. Jakmile máte hotovo, vložte do kapsičky kabelky kapesníček potřísněný oblíbeným parfémem. Je to jen detail, ale vaše kabelka bude krásně vonět pokaždé, když ji otevřete. Až bude vůně slábnout, opět kapesníček potřísněte parfémem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..