Dekorativní kosmetika

Vytvořte si kosmetiku na míru

kosmetika na míruMožná vám v regálech chybí nějaký odstín laku na nehty, make-upu, očních stínů nebo rtěnky. Nebo chcete svůj make-up změnit na krycí? Chcete, aby váš samoopalovací krém barvil méně? Nebojte se experimentovat s kosmetickými výrobky. Míchejte, mixujte, kombinujte a vytvořte si tak kosmetiku přesně podle vašich potřeb.

Jak si namíchat svůj odstín?

Pokud jste strávila u stojanů s kosmetikou mnoho času a nakonec jste odešla s prázdnou, protože jste nenašla hezký odstín stínů, make-upu, rtěnky nebo laku na nehty, nemusíte zoufat. Můžete si ho vytvořit doma.
Laky na nehty – doma si můžete jednoduše umíchat různé odstíny laků. Stačí si ponechat prázdné lahvičky, které vám zbudou po vypotřebování laků. Tam poté můžete přilívat různé odstíny, zamíchat je a vytvořit si tak svůj odstín, který nebude mít nikdo jiný!
Tip 1: Pokud už vás omrzel matný odstín vašeho laku, přidejte do něj třpytky. Stačí si zakoupit bezbarvý lak s třpytkami a přimíchat ho ke starému laku.
Tip 2: Děláte si francouzskou manikúru a nelíbí se vám svítivě bílé konce nehtů? Můžete si vytvořit mléčný odstín, který vypadá velmi hezky a připomíná gelové nehty. Smíchejte bílý, bezbarvý a světle růžový lak.
Tip 3: Chcete-li jemnější, méně krycí odstín laku, rozřeďte ho bezbarvým lakem.

Experimenty s make-upem – každý make-up si můžete přizpůsobit na míru – změnit jeho odstín i krycí schopnost.
Tip 1: Pokud je váš make-up příliš hutný, krycí a dělá na pleti nepřirozenou masku, smíchejte ho s pleťovým krémem. Tím ho rozředíte a bude přirozenější. Navíc se vám bude lépe nanášet na pleť. Kde míchat? Nejlépe to jde na hřbetu ruky. Naneste vedle sebe krém a make-up a rozmíchejte prsty. Nebo je možné si nechat prázdnou krabičku od krému (nebo jen její víčko) a namíchat to tady.
Tip 2: Pokud byste naopak chtěla, aby váš make-up více kryl, přimíchejte do něj Aknecolor (seženete ho v lékárně ve dvou odstínech) – je hutný, krycí a navíc vám pomůže při akné. Stejně tak můžete přimíchat Dermacol cover make-up.
Tip 3: Najít správný odstín make-up, který by dokonale ladil s tónem vaší pleti je téměř nemožné. V drogériích díky světlům odstín vypadá hezky, když ho ale přinesete domů, občas se nestačíte divit, co jste si to koupila. Další problém je ten, že se odstín pleti během roku mění. Během podzimu postupně bledne opálení, v březnu bývá vaše pleť nejsvětlejší a v létě naopak opálená. I tyto problémy mají své řešení. Kupte si dva odstíny make-upu  a míchejte je podle potřeby. To samé můžete udělat s tekutými korektory.
Tip 4: Nechcete se denně „patlat“ s mícháním make-upu? Poté si nakupte minerální make-upy, které jsou práškové a můžete je odsypat do samostatné nádobky a mít tak svůj odstín stále hotový a okamžitě připravený k použití. Sežente ho např. od Vichy. Stejně tak si můžete vyhrát s minerálními očními stíny, např. od Lorealu.

Přečtěte si také:  Štětce na oční stíny a linky

Hra se rtěnkou – pokud chcete, aby vaše rtěnka méně kryla, odřízněte její kousek, rozmačkejte ho a smíchejte s bezbarvým leskem na rty. Stejně tak si můžete namíchat různé odstíny. Nejlépe se vám bude míchat opět na hřbetu ruky a výsledek vaší tvorby se vám nejlépe nanese tenkým štětečkem na rty.

Změňte si samoopalovací krém

Vadí vám, že jste po použití samoopalovacího krému příliš tmavá? Nebo se vám dělají fleky? Pak smíchejte svůj samoopalovací přípravek s krémem (pokud ho používáte na obličej) nebo tělovým mlékem (pokud ho používáte na tělo). Tím opálení budou pouze lehké a přirozené. Vyzkoušejte samoopalovací krém Clarins. Kde míchat? Vhodné je míchat v prázdné krabičce od krému, proto si po vypotřebování krémů schovávejte prázdné krabičky. Navíc se vám budou hodit, když budete cestovat. Můžete si do nich odlít např. tělové mléko, abyste nemusela vozit celé velké balení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..