Pleťová kosmetikaRady a návody

Jak se opálit i bez sluníčka?

Hydratační bronzující pudrPo zimě a nedostatku sluníčka může pokožka působit bledě a nezdravě. Léto je daleko a návštěva solárií může způsobit pigmentové skvrny a stárnutí pleti, nemluvě o nebezpečnosti záření. Pokud chcete vypadat zdravě, příjemně a odpočatě i bez sluníčka, pak si přečtěte následující tipy.

Existují dva hlavní triky, jak dodat pleti zdravou barvu. Prvním z nich je použití samoopalovacího krému. Výborný je Clarins Liquid Bronze Self Tanning. Nedělá fleky, pleť hydratuje a dodává jí zdravé opálení. Nemusíte se bát nevzhledného oranžového obličeje, protože dodává lehkou přirozenou barvu. Je to jeden z nejoblíbenějších samoopalovacích krémů na trhu.
Jak správně aplikovat samoopalovací přípravek? Doporučuji před aplikací samotného krému udělat peeling obličeje. Ten zbaví pleť šupinek, vyhladí ji a tím pádem se bude krém aplikovat lépe a opálení bude rovnoměrné a bez fleků. Výborný je např. Shiseido Pureness Pore Puryfing Warming scrub.

Po peelingu lze použít ještě běžný denní krém, ten nechat přibližně 5 minut vsáknout a až poté aplikovat samoopalovací přípravek. Pokuste se ho dobře a rovnoměrně rozetřít. Po aplikaci si umyjte ruce mýdlem, jinak by vám mohly zůstat na rukou skvrny! Stejně tak si hned neoblékejte oblečení, protože by se vám mohlo obarvit, počkejte alespoň 5 minut, než se přípravek vsákne.

Přečtěte si také:  Kvalitní vitamíny na vlasy jsou tajemstvím silných a zdravých vlasů

Pokud se přesto bojíte experimentovat se samoopalovacími přípravky, existuje ještě druhý trik, jak dodat vašim tvářím zdravou barvu. A to pomocí bronzujícího pudru. Ten můžete nanést jen na tváře místo tvářenky, případně na celý obličej. Dobrý je např. Soleil Tan de Chanel (Moisturizing Bronzing Powder) (Bronzing powder, Highlighter). Aby výsledek zůstal přirozený, používejte při nanášení pudru velké štětce, vyvarujete se tak nepřirozeným nánosům. Seženete je opět od značky Stila. Pudru aplikujte pouze malé množství, pamatujte, že přidat můžete kdykoliv, ale s ubíráním už je to horší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..