Jak na pigmentové skvrny na obličeji

Pigmentové svrny v obličejiS věkem přibývá většině žen i mužů, kteří o sebe pečují, stále více starostí. Jednou z nich jsou pigmentové skvrny, které se mohou objevovat už před dvacátým rokem života, u žen často je jejich výskyt bohužel podporován užíváním hormonální antikoncepce. Jak jim čelit se dozvíte v tomto článku. Tyto pigmentové skvrny vznikají z různých příčin na různých místech, jednou z častých příčin je přílišné slunění (i v soláriích) a nedostatečná ochrana před UV paprsky. Nejvíc ohroženy jsou ruce a obličej. Nezapomínejme na prevenci – ochranné krémy, zdravý životní styl a včasné bělení již vzniklých skvrn vám může pomoci k rovnoměrnému zabarvení kůže i v devadesáti letech.

Přes den používejte kosmetiku s UV ochranou, SPF minimálně 15, přes léto a na opalování minimálně 30 a dbejte, aby váš přípravek obsahoval UVA ochranu. Bohužel přípravky zaměřené na pigmentové skvrny jsou většinou dražší, ty nejlevnější (a nejúčinnější) jsou dostupné v lékárnách. Speciálně na ruce vyrábí La Roche Posay krém Mela-D Mains, který používejte večer před spaním a jeho obdobu Mela-D Mains SPF 15 si pořiďte na den do kabelky a nezapomínejte ho používat!
V péči o pleť postiženou pigmentovými skvrnami již léta vede Neostrata. Na den používejte Brightening Cream SPF 15 a večer Pigment Lightening gel.

Tmavé skvrny nejvíce trápí ženy s přirozeně světlou pletí, protože se jim hůř schovávají pigmentace pod make-up, konzumentky kosmetiky s nejsvětlejší pletí jsou Japonky a proto japonská firma Shiseido vyvinula řadu White Lucency a denní krém s SPF 15 a noční bez faktoru z této řady se stal okamžitě hitem. Různé značky nabízí i čistící přípravky s bělícími účinky, avšak já je považuji za zbytečné, protože na skvrny je třeba působit delší dobu, což u pleťového mléka či vody není možné. Na jednotlivé skvrny vyzkoušejte novinku od Biodermy „štěteček“ z řady White Objective – je to také řešení, jak bojovat se skvrnami, aniž byste museli měnit své stávající krémy, které vám jinak vyhovují.

Přečtěte si také:  Černé tečky? Zbavte se jich!

Je vám přes třicet či dokonce čtyřicet a bojíte se, že se tmavé skvrny mohou brzy objevit? Zkuste prevenci v podobě denního krému s faktorem přidat i sérum Perfectionist [CP+] od Estee Lauder, které možná znáte jako liftingový přípravek, ale zároveň bojuje i proti jiným příznakům stárnutí jako jsou právě jaterní skvrny… Jaterní skvrny – ne, nepřepsala jsem se, i tak se tomuto neduhu říká a ne nadarmo! Skvrny jsou více velmi často spojeny s problémy s játry a není od věci si také nechat vyšetřit játra.

Chcete udělat ještě něco navíc? Zvyšte příjem vitamínu C (kiwi, citrusy), E (rajčata, která prošla krátce varem, vejce se žloutky), enzymů (papaya, avokádo, ananas), minerálů (mandle, para ořechy, vlašské ořechy a další ořechy), flavonoidů (bílé a červené hrozny či rozinky).

0 komentářů: „Jak na pigmentové skvrny na obličeji

  • 19.8.2014 (17:36)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den chtěla sem se zeptat mě je 15 let a už pigmentové skvrny mám nevím co s tím jde to úplně zmizet ? jsou i celkem velké a trápím se stím poraďte mi prosím
    Děkuji za odpověď .

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..