Rady a návodyTělová kosmetika

Pomocná ruka

Pomocná rukaRuce jsou částí těla, které vyzradí váš věk spolehlivěji než obličej, zvláště v době, kdy mnoho žen podstupuje různé face-liftingy a botoxy, ale zapomínají na elementární péči o ruce.
Právě ruce jsou náchylné ke stárnutí, protože na ně dopadají sluneční paprsky v tom nejnebezpečnějším úhlu, často si je myjeme agresivními čistícími prostředky (mezi které patří i tuhé mýdlo!) a neuchráníme je před horkem, chladem či suchem tak dobře jako zbytek těla. Co s tím?

Rukavice v zimě

Pořiďte si kvalitní rukavice, které vám padnou, nejlépe v různých barvách, abyste je snadno sladila se zbytkem outfitu, a opravdu je noste vždy, když venku klesne teplota pod osm stupňů nad nulou, protože jakmile je méně jak osm stupňů, pokožka se začne více vysušovat. Nezapomínejte na rukavice ani na horách, kde navíc praží prudké sluníčko, které by vám bez ochrany způsobilo pigmentové skvrny raz dva. Na noc namažte ruce výživným krémem.

Rukavice v kuchyni a na zahradě

Bylo by ideální, kdyby vaše ruce nikdy nepřišly do styku s čistícími prostředky, všelijakými hnojivy do zahrádky, ředidly a lepidly v dílně atd., protože nejenže vysušují, ale také mohou pokožku naleptat, zabarvit nehty atd. Totéž platí pro barvení vlasů, igelitové rukavice nejsou v balení bezdůvodně.

Přečtěte si také:  Proč začít s hubnutím na podzim? Protože to jde samo

U moře

Natírejte ruce ochranným tělovým mlékem s SPF nejméně 30 a to co možná nejčastěji, protože stačí, abyste si utřela ruce mokrým hadrem a UV filtr může být poškozen.

Ve městě

Nepodceňujte péči, ani když jste doma, v práci nebo ve městě. Venku potřebují ruce krém s SPF alespoň 10, v místnostech si vystačíte s lehkým, rychle se vstřebávajícím krémem.

Jemná očista

Nepodceňujte výběr mýdla, vybírejte ideálně výživná tekutá mýdla s krémovou konzistencí, například s přídavkem bambuckého másla.

Jednou za čas…

…dopřejte rukám extra péči. Nemusíte hned za manikérkou a platit si drahé ošetření, stačí, když si večer u televize připravíte dvě misky, do jedné nalijte trochu teplé vody s citrónem a naberte si trochu cukru, kterým ruce budete při máčení masírovat. Citrón změkčí kůžičku a vybělí nehty i pokožku. Potom si ruce utřete a ponořte je do druhé misky, naplněné rostlinným olejem, například olivovým, avokádovým, nebo mandlovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..