Pleťová kosmetika

Šperky z chirurgické oceli – výběr i péče

Jde o moderní doplněk, které se hodí k jakémukoliv outfitu, s vysokou kvalitou a velmi příznivou cenou. Přesně takovou definici mají šperky z chirurgické oceli. Rozumí si se všemi druhy materiálů –  od drahých kovů v elegantním stylu až po lehce punkerské a nevázané ozdoby z kůže nebo plastu. Mají je v oblibě muži i ženy, kteří si rádi dopřejí změnu a mnohem raději se světu ukáží postupně v celé řadě nápaditých a nevšedních šperků, než aby si každý den připínali stále ten stejný řetízek nebo náramek.

Přívěsky z chirurgické oceli mohou být velmi variabilní

Snadná tvarovatelnost a možnost vypracování precizně provedených detailů dala vzniknout celé nové skupině šperků. Přívěsky z chirurgické oceli nabízejí pestrou přehlídku barev a tvarů a bohatost nápadů, které si šperky z jiného materiálu nemohou dovolit ani v těch nejbujnějších snech.

Roztomilá postavička z lesklým povrchem, metalické symboly lásky, barevná vyznání lásky nebo složité zdobené siluety zvířat a ptáků – tím vším mohou být přívěsky z chirurgické oceli. Hledáte-li dárek pro někoho blízkého nebo se chcete odměnit třeba za dobrý pracovní výkon, určitě mezi nimi najdete to pravé.

Řetízek z chirurgické oceli jako univerzální doplněk

Přívěsky z chirurgické oceli mohou dodat hodnotu řetízkům z ušlechtilého kovu, vážně spočinout na šňůrce z kůže nebo třeba hravě zavlát na obyčejném provázku, ale obzvláště elegantním dojmem v jejich přítomnosti působí řetízek z chirurgické oceli.  Jestliže potřebujete univerzální šperk, který vynikne samostatně i v kombinaci s elegantním přívěskem, neměl by řetízek z chirurgické oceli ve vaší šperkovnici chybět.

Náramky z chirurgické oceli se hodí pro muže i ženy

Mezi ty nejoblíbenější šperky z chirurgické oceli patří bezesporu náramky. Díky jejich velikosti je jejich cena velmi příznivá a vy si tak můžete vyzkoušet vlastnosti chirurgické oceli na vlastní kůži. Skvěle se hodí pro muže i ženy bez rozdílu věku. Pánské náramky z chirurgické oceli bývají masivnější a s jednodušším designem, dámské náramky z chirurgické oceli si potrpí na zdobnost a svým vzhledem se lépe hodí k útlým zápěstím něžného pohlaví.

Přečtěte si také:  Kabelkové trendy letošního podzimu

Když chcete, aby vaše šperky zůstaly dlouho krásné

Aby však byl náš výčet kompletní, prozradíme vám také, jak se o šperky z chirurgické oceli starat. Nebojte se. Pokud je srovnáme se zlatem nebo stříbrem ,jde o mnohem odolnější kousky, které svůj lesk rozhodně neztrácejí snadno. A nezáleží na tom, zda je nosí žena nebo muž.

Nepodléhají oxidaci, ovšem i přesto vyžadují pravidelnou péči. Ta však naštěstí rozhodně není nijak náročná.

Pamatujte na první zásadu – odložení šperků v nevhodných situacích

Pro začátek si zvykněte své náhrdelníky, prstýnky, náušnice nebo náramky odložit vždy, když je nepotřebujete. Nejde jen o spánek, ale také o sport nebo o manuální práci. Pokud je budete mít na sobě celý den, snadněji se poškodí a ztratí svůj jedinečný vzhled. Chirurgická ocel se tak nepoškrábe a v rýhách se nebudou usazovat nečistoty

Dbejte také na to, aby měl každý šperk svůj samostatný obal – nejlépe krabičku. Ovšem v nouzi poslouží i látkový sáček.

Čistěte své šperky pravidelně

A jednou za měsíc se věnujte i jejich důkladnější údržbě. Budete potřebovat jen jar a měkký hadřík, díky němuž obsáhnete všechny myslitelné záhyby. A jak na to?

Připravte si misku s teplou vodou, do které pak nakapete trochu saponátu. Do tohoto roztoku namočte hadřík, vyždímejte ho a šperky důkladně otírejte. Třete s použitím mírného tlaku tak dlouho, dokud nebude chirurgická ocel dokonale čistá.

Za závěr opláchněte šperky pod teplou vodou a nechte je oschnout. Použít můžete i speciální lesk na šperky ze zlatnictví

Heart Color Background The Devil - 947051 / Pixabay
947051 / Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..