Pleťová kosmetika

Pokleslé poprsí – nejčastější nepravdy a mýty

Ženy nerady mluví o nedokonalostech na svém těle, a to zejména pokud se jedná o nedokonalost intimních partií – prsou. Problémem je, že čím jsou jejich ňadra povislejší, tím více pohledů také přitahují. Opticky způsobují dojem, že jsou prsa větší, než tomu tak ve skutečnosti je. Výchozím řešením pro tuto situaci může být v dnešní době hojně užívaná pomoc plastických chirurgů, avšak mnohdy postačí snadná prevence – nošení správně zvoleného spodního prádla. My se však těmito řešeními nebudeme zabývat a naopak si zmíníme, jaké lži a mýty o povislých ňadrech v naší společnosti kolují.

1.  Za „prsa na pase“ nemohu, máme to v rodině

Že má maminka, a měla i babička nebo prababička povislá prsa není překvapením – však ony také neměly svého času ani možnost nosit kvalitní podprsenku. Vždyť ještě před několika lety u nás bylo možné pořídit pouze čtyři velikosti podprsenek, jež si ženy musely různě přizpůsobit, anebo je vůbec nenosily. Pojem bra-fitting (jedná se o metodu správného výběru podprsenky) nikomu nic neříkal, byl u nás naprosto neznámým pojmem. Ženy si nemohly být svými podprsenkami jisté a musely si své dekolty při každém rizikovějším pohybu hlídat. O kvalitních podprsenkách pro těhotné a podprsenkách ke kojení ani nemluvě. Nebyly prostředky, a hlavně byla jiná doba a jiný mrav. Ženy po padesátce byly považovány za babičky, oblékaly se do asexuálního oblečení a pro ty, které přišly o svého manžela, bylo společensky nevhodné, aby si hledaly nového. V minulosti nebyl na udržování si hezkého a pevného poprsí kladen takový důraz, jako je tomu dnes.

2.  Ženám po kojení výrazně klesá poprsí

Naneštěstí, mnohé ženy období těhotenství a kojení podceňují. A právě toto období má největší dopad na krásu a pevnost prsou. Buď si enormní nápor na prsa neuvědomují, nebo se domnívají, že se během této relativně krátké časové linie do kvalitního oblečení a spodního prádla jednoduše nevyplatí investovat! „Milé dámy, chyba lávky! Děláte zásadní chybu!“ Prsa nabývají a poté zase ztrácí na svém objemu, což znamená, že po pár týdnech podprsenka nemusí sedět. Proto je třeba se plácnout přes kapsu a pořídit si hned několik kvalitních podprsenek.

3.  V mém věku jsou povislá ňadra samozřejmostí

V tomto případě se dá mluvit o polopravdě. Věk má zajisté vliv na pokles poprsí, avšak najde se velké množství žen v pokročilém věku, které mají hezké a stále pevné poprsí. Na druhou stranu se najde i mnoho mladých žen, jež neprošly těhotenstvím a i přesto jsou jejich povislá na břiše. Ačkoliv tento stav ženy dost trápí, velmi často ani netuší, že i mimo možnosti plastické operace mohou své poprsí zvednout a že lze tomuto nelichotivému stavu předcházet.

Přečtěte si také:  Peeling - svlékněte se z kůže II.

4.  Mám malá prsa a tak se nemusím povislých prsou bát. Nemá mi co spadnout

Na tento mýtus pozor! I u žen s malým poprsím může dojít k jejich poklesu.

5.  Příroda mi nadělila velká ňadra a tak s pokleslým poprsím musím počítat

Pouhopouhá báchorka! Ženy, ke kterým byla příroda štědrá a nadělila jim bujaré poprsí, si mohou své přednosti nošením správné podprsenky s dostatečnou oporou udržet zvednutá.

6.  Cvičením a posilováním prsních svalů si udržím prsa hezky zvednutá

Bohužel v případě posilování prsního svalstva dochází k posílení svalu, jež se nachází pod prsem a nikdy nedojde k posílení celého prsu. Důvodem je skutečnost, že prso samo o sobě vlastně neobsahuje žádné svaly. Za tvar poprsí zodpovídají tzv. Cooperovy vazivové pruhy, dále obsah tukové tkáně v ňadrech a také aktuální stav pokožky, v níž je poprsí zabalené. V celkovém součtu z této skutečnosti vyplývá, že cvičením povislému poprsí nezabráníte.

7.  Mám povislé poprsí a nezbývá mi jiná možnost, než zajít na plastiku

Poškození vazivových pruhů u prsou je opravdu definitivní a nenávratné – pokleslé poprsí už nelze zvednout. Úspěšný boj proti povislým prsům tkví právě ve správném spodním prádle, ve kterém můžete postavu vyformovat. Mějte na paměti, že vazivové pruhy se nepoškozují při nesprávně zvoleném spodním prádle pouze během cvičení nebo v období těhotenství a kojení. Na prsa působí gravitace neustále a pouze kvalitní podprsenka zmírní její vliv a předejde dalšímu poškození těchto vazivových pruhů.

8.  Mému muži se povislá prsa líbí. Povislá prsa jsou pouhým estetickým problémem

Chyba lávky! Povislá ňadra nejsou pouhým estetickým problémem. Ženy s touto „vadou“ sužuje nepříjemné pocení. Pocení vzniká v kožní řase pod prsy. Tato vlhkost nemá kvůli povislému poprsí kam unikat a tak může dojít k podráždění pokožky. Deformace prsou neboli povislé poprsí je nepříjemné i v tom ohledu, že dochází k otírání kůže o kůži. Ženy s pokleslými prsy mají také komplikace při výběru oblečení – výrobci konfekcí nepočítají s možností pokleslého poprsí a švy šijí na stejných místech bez ohledu na to, jedná-li se o kolekci pro mladé nebo starší ženy. V neposlední řadě dochází u žen s povislými ňadry ke snížení sebedůvěry a tím trpí jak jejich sexuální, tak společenský život!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..