Rady a návodyTělová kosmetika

Vyhlaste válku celulitidě

Pomerančová kůže je strašákem mnoha žen. Trápí ženy všech věkových kategorií a její odstranění je během na dlouhou trať. Přesto existuje řada způsobů, jak jí zmírnit a my se dnes podíváme na některé z nich.

Úvodem je třeba říci, že při boji s celulitidou musíte být důsledná. Nestačí se jednou namazat krémem a doufat, že hrbolky vymizí. Musíte pravidelně sportovat, zdravě se stravovat a používat správnou kosmetiku. Zmírňování celulitidy je dlouhodobý proces, ale věřte, že pokud vytrváte, výsledky se jistě dostaví.

Důležitá je vhodná strava. Neexistuje žádná speciální strava na celulitidu. Většinou pomerančová kůže postihuje obéznější ženy, takže je vhodné začít jíst dietněji a nadváhy se zbavit. Vynechat smažená, tučná jídla a do jídelníčku zapojit hodně ovoce, zeleniny a dodržovat pitný režim. Důležitý je také pravidelný pohyb. Nejvhodnější jsou aerobní cvičení, ale pomůže i běh, tenis a plavání. V ideálním případě by jste měla sportovat 2-3týdně. Ovšem v dnešní hektické době to většina žen nestíhá. V tom případě si najděte sport v běžných denní situacích – místo jízdy výtahem, choďte po schodech. Stejně tak nejezděte přeplněnými tramvajemi, ale raději se projděte. Každá taková drobnost vám pomůže k vašemu cíli.

Kosmetická péče

Existuje řada produktů na tzv.pomerančovou kůži. Jsou účinné nebo se jen jedná o reklamní triky výrobců? Osobně si myslím, že samotné přípravky celulitidu odstranit nemůžou. Pokud budete dodržovat ostatní zásady (pohyb, zdravá strava), potom jsou vhodným doplňkem pro boj s pomerančovou kůží. Ovšem pokud se nebudete hýbat a budete večeřet brambůrky, pak vám žádné “mazání” nepomůže.
Přípravky existují v různé formě – jako krémy, gely, olejíčky… Oblíbené jsou skořicové gely, které se po aplikace zahřívají. Po natření cítíte příjemné teplo a víte, že přípravek “pracuje”.

Přečtěte si také:  Přitažlivý dekolt díky operaci – na co se připravit a jak vybírat

Důležitá je také jejich aplikace. Vhodné je při používání těchto přípravků provádět masáž. Tu provádějte krouživými pohyby několik minut. Nejideálnější je masírovat kůži ráno i večer, pokud vám to ovšem čas nedovolí, tak stačí večer. Ovšem znova opakuji: aby měla tato péče smysl, je nutné být důsledná a denně si vyhradit pár minutek na masáž.
Práci vám usnadní speciální kartáče “s bodlinkami”, které může koupit buď plastové nebo dřevěné. Kartáčem provádějte krouživé pohyby v oblasti stehen, boků a zadečku a  uvidíte, že po takové masáži budete mít kůži jemnější a hladší na dotek.

Dále se doporučuje pro boj s celulitidou střídavé sprchování pokožky teplou a studenou vodou.

Pokud vám domácí péče nestačí, můžete navštívit kosmetické salóny. V boji proti celulitidě se provádí různé procedury, např. lymfodrenáže. Ty se provádějí buď ručně nebo strojově a výsledek se dostaví většinou po několika návštěvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..