Vlasová trápení

Kdo by si nepřál mít krásné vlasy. Jenže každá z nás se potýká s nějakými problémy, jako jsou lupy, padání vlasů, roztřepené konečky apod. Dnes se proto zaměříme na veškeré vlasové problémy a poradíme vám, jak s nimi zatočit.

Problém první – padání vlasů

Vypadávání vlasů trápí většinu žen. Příčny mohou být různé. Je velmi časté, že vlasy vypadávají na podzim a na jaře. To nebývá velký problém, neboť se jedná pouze o přechodný stav a brzy se dá všechno samo do pořádku. Další příčiny mohou být:

  • hormonální
  • nevhodná strava
  • chemická úprava vlasů
  • časté žehlení nebo jiná tepelná úprava vlasů
  • nevhodná vlasová kosmetika
  • stres

Ať už je příčina jakákoliv, zamiřte do lékárny a kupte si vitamíny na vlasy. Existuje celá řada produktů, které mají společné to, že obsahují vitamíny, minerály a stopové prvky, které podporují růst a kvalitu vlasů a omezují jejich vypadávání. Většinou vám tyto přípravky pomohou také na nehty. Dále vám doporučuji při padání vlasů používat šampóny a kondicionéry z lékárny. Jsou účinnější než produkty z běžných drogérií. Seženete je např. od značky Revalid nebo Vichy (vyzkoušejte posilující šampón nebo 12 ampulek proti vypadávání vlasů).

Vhodné je také na nějaký čas vynechat žehlení, kulmování a jiné tepelné upravování vlasů. Stejně tak byste měla nechat vlasy odpočinout od chemické úpravy, jako je barvení a trvalá. A nepřehánějte to ani se stylingovými produkty (tužidly, gely a laky).
Pokud tyto rady nezaberou, vydejte se za kožním lékařem. Ten vám předepíše prášky a šampón. Dále vám může odebrat krev a zjistit hladinu hormonů a poté stanovit další léčbu. Jednou z možností jsou i injekce proti padání vlasů.

Problém druhý – lupy

Šupinky na pokožce hlavy už zažila také spousta žen.  Tyto šupinky mohou padat i na ramena a dekolt a způsobují tak nepříjemné trápení. Zde opět nejprve vyzkoušejte léčbu pomocí běžně dostupných přípravků. Většina žen (i mužů) si pochvaluje šampóny značky Head and Schoulders z drogérie. Pokud nezabírají, zajděte do lékárny, kde seženete mnoho šampónů proti lupům, např. značky Nizoral. Pokud ani to nepomůže, budete se muset obrátit na kožního lékaře. Ten může vyšetřit odebrané šupiny nebo mikroskopicky prohlédnout pokožku na hlavě. Potom vám stanoví vhodnou léčbu.

Problém třetí – roztřepené konečky

Rozdvojené a suché konečky vlasů trápí především majitelky dlouhých vlasů. Špatná zpráva je, že pokud se vlas už jednou roztřepí, nejde ho „opravit“ a je nutné ho ustřihnout. Dobrá zpráva je, že třepení konečků lze zamezit nebo alespoň zmírnit používáním kosmetických přípravků.  Nejčastěji se jedná o olejíčky, které vyživí suché konečky. Aplikují se  po umytí vlasů a už se neoplachují.  Seženete je v kadeřnictvích, např. od značky Schwarzkopf nebo Wella, ale i běžně v drogérii např. od značky Réelle z Dm drogerie.
Většinou se doporučuje zastřihávat konečky každých 6 týdnů. Osobně si myslím, že ke kadeřníkovi stačí zajít jen jednou za 3 měsíce.

Přečtěte si také:  Péče pro blondýnky

Problém čtvrtý – rychle se mastící vlasy

Pokud jste majitelkou mastných vlasů, jistě znáte každodenní problém, kdy si ráno umyjete vlasy a večer už je máte mastné a zplihlé. Ale nemusíte zoufat, i pro vás je tu řešení. Kupte si v drogérii březovou vodu na vlasy. Stojí pár korun a je to výborná věc. Má speciální aplikátor, díky kterému vodu dostanete až na pokožku hlavy a poté proveďte lehkou masáž, aby byl přípravek ještě účinnější.
Nebo můžete vyzkoušet osvědčený recept našich babiček – smíchejte ocet a vodu v poměru jedna ku jedné a touto směsí polijte po umytí vlasy. Navíc se vám po této směsi budou vlasy více lesknout a může pomoci i na lupy.

Problém pátý – suché, poškozené vlasy

Pokud si barvíte nebo odbarvujete vlasy, může se stát, že budou poškozené, půjdou špatně rozčesat, nebudou se lesknout a budou vysušené. Poté si udělejte speciální zábal. Umyjte si vlasy, poté aplikujte masku na vlasy (např. od Welly z kadeřnictví) a přes vlasy dejte fólii. Vlasy zabalte ještě do ručníku a fénujte. Díky teplu bude maska účinnější. Poté masku dobře vymyjte a vlasy upravte běžným způsobem.
Dále můžete vyzkoušet olivový olej. Naneste ho na suché vlasy, nechte 20 minut působit a poté vymyjte šampónem.
Jinak jako prevenci proti suchým vlasům používejte po každém mytí kondicionér nebo bezoplachový přípravek a jednou týdně si dopřejte masku na vlasy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..