KosmetikaRady a návodyVlasová kosmetika

Zima je před námi. Není na škodu znát tipy na zimní finty s vlasy

Nejen kalendář, ale i počasí venku nám dává jasně najevo, že zima je tady a my se s tím musíme vyrovnat. Šatník tak zásobíme teplými kousky, botník kozačkami a kosmetiku hutnými krémy, které se nám postarají o pleť. Co však vaše vlasy? Nezapomněli jste na ně náhodou?

Zimní finty s vlasy

Amen, ani naše hříva není odolná chladem a mrazem, které na nás útočí. Pod vlivem zimních okolností se štěpí, rychleji suší, jsou náchylné k lámání a mnohým z nás i elektrizují. Jaké jsou tedy finty, abyste měli vlasy v dokonalé formě i během mrazivého období?

Vysoká teplota? Nepřítel číslo jedna

Myslete na to, že ačkoli se fén může zdát jako nejlepší kamarád, který rychle prosuší vlasy, právě oni samotné to mohou vnímat úplně jinak. Vysoká teplota, která se z něj řítí, v zimě působí doslova šokově a vlasy se tím pádem rychleji vysušují. Z tohoto důvodu jsou náchylnější na štěpení či rovnou lámání, na vysoušení pokožky hlavy a padání vlasů.

Zimní finta: Buď tedy stáhněte teplotu fénu výrazně nižší a smiřte se s časem, který vás toto omezení bude stát, nebo investujte do opravdu kvalitních produktů na ochranu vlasů před teplem. Vyberte si jedno nebo druhé – bez zimního ústupku budete své hřívě pouze škodit.

Hydratace je v zimě nutná

Hrozba vysoušení vlasů se pojí nejen se samotným fénem, ​​žehličkou nebo kulmou, ale také s přechody z mrazivého počasí venku do vyhřátých vnitřních prostor. Už tento fakt samotný podtrhuje potřebu zvýšené hydratace vlasů. Pořiďte jim dostatek vody, olejů, živin a vitamínů, které potřebují, protože bez nich v zimě přijdou o krásu. S dobrou hydratací navíc předcházíte elektrizování vlasů.

Přečtěte si také:  Jak se dělá pedikúra

Zimní finta: Tak jako zčásti obměňujete kosmetiku na tělo a vybíráte věci hutnější, vyměňte i produkty na vlasy. Měly by být dostatečně nabité hydratačními a výživnými složkami, aby vlasy již při mytí nasávaly do sebe to nejlepší. Hydrataci navíc dosáhnete i přídavkem domácích složek do běžného mytí – olivový olej, med či žloutky, případně si z nich vyrobte kvalitní masky. Na zdraví vašich vlasů se podepisuje i samotné výživa a pitný režim, tedy péči zevnitř, kterou rozhodně nepodceňujte.

Střih, který vlasům pomůže

Ačkoli se to neposlouchá snadno, ale vlasy v zimě trpí zimou, následným teplem, nevhodným výběrem produktů a také naší slabou péčí. Pro všechny tyto kopiace se hrozby je proto vhodné zahájit při správném střihu vlasů, který vlasy neobírá o sílu, je pružný a snadno se upravuje.

Zimní finta: Po létě se vyplácí zkrácení vyschlých konců pramínků, a totéž se doporučuje i během zimy. Hřívu zbavíte tíživých konců, které mohou obírat o vláhu a sílu, pokud jsou vlasy zničené více, nechte si upravit celý střih. Nabídněte jim novou energii a upravenost, protože zdravé vlasy lépe vypadají a také se lépe nosí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..