Pleťová kosmetikaZdraví a styl

Lifting obličeje a krku vás omladí, a přitom ho vůbec nemusíte řešit invazivní cestou. Jde to totiž mnohem šetrněji

Bez ohledu na to, jak moc se snažíme potlačit stárnutí, hraje čas vždy proti nám. První neklamné známky stáří jsou na našich tvářích vidět už ve 30-35 letech. A to bohužel na první pohled.  A jak vypadají?

Obličej už není ani zdaleka tak svěží a nepůsobí tak mladistvě, jak bychom chtěli. Objevují se na něm také první nehezké vrásky (nejčastěji v oblasti očí) a rýhy kolem úst jsou stále výraznější nápadnější. A jak proti tomu bojovat?

Trápí vás výrazně povadlá pleť v obličeji? Pomůže SMAS lifting

Právě obličej je tím, podle čeho nás lidé posuzují a „škatulkují.“ Není tedy divu, že facelift – lifting obličeje patří mezi nejoblíbenější zákroky na plastických klinikách. Řada žen se ho ovšem obává a pod skalpel se jim jednoduše nechce. A to i přes to, že nejde o nic drastického. Obvykle je veden řez přes vlasovou část hlavy (vždy z přední strany kolem ušního boltce, celý řez pak směřuje až pod lalůček do rýhy za boltcem).

Dochází k vytahování povrchových i hlubších tkání pod kůží, což vede k lepšímu a trvalejšímu výsledku celé operace. Nakonec se vše uzavře velmi jemným šitím, které se stará o to, aby jizva byla co nejméně viditelná. Jakmile se vše vyhojí, vypadá takový pozůstatek po klasickém faceliftingu jako sotva znatelná čára, z níž většinu navíc ukrývá vlasatá část hlavy. Ovšem jde to i jinak.

Mezi moderní metody vyrovnání pokožky na obličeji totiž patři i tzv. niťový lifting, který potřebné zásahy omezuje na minimum. A jak jejich aplikace vypadá?

Lifting pomocí nití – bezbolestný a rychlý zákrok

Nemusíte se bát velkých řezů ani nehezkých jizev. Aplikaci mezonitě ani neucítíte. A na co se tedy připravit? Při samotném zákroku je kůže nejdříve ošetřena antiseptickým roztokem. Chirurg si vyznačí body, v nich bude nitě pod kůži zavádět. K tomu se používá lokální anestezie a dutá kanyla, s jejíž pomoci se mezonitě vpraví pod kůži nebo pod tukovou tkáň.

Přečtěte si také:  Přitažlivý dekolt díky operaci – na co se připravit a jak vybírat

Kanyla je vedena tak, aby vlákno vždy zůstalo v tkáních. Na obou koncích pak mírně vyčnívá nad povrch kůže, takže je možné provést požadovanou úroveň utažení. V tomto kroku je možné přizpůsobit délku nití velikosti a tvaru obličeje pacienta apod.

Nakonec se konce nití odstřihnou. Samotná niť zůstává pod kůží do té doby, než se vstřebá. A jak je to s nepohodlím? Místa vpichu můžete trochu cítit ještě přibližně dva týdny, to je značně individuální.

Mezi největší výhody se pak kromě celkového komfortu řadí i to, že pro aplikace niťového liftingu není nutné používat celkovou narkózu. Domů tedy můžete odejít ještě týž den a zákrok vás nebude nijak omezovat v dalším životě.

Nová generace mezonití má mnoho výhod

Zatímco první kroky byly v této metodě učiněny za pomoci tzv. mononití, nová generace těchto pomocníků je mnohem lepší. Obličej vyhladí šetrněji (jen s minimální traumatizací kůže a podkoží) a trvaleji.

Tyto pomůcky jsou především mnohem silnější, než jejich předchůdci. Jejich zoubky směřují různými směry, což zajišťuje zpevnění a delší výdrž finálního výsledku. Ze svého krásného obličeje se tak bude těšit opravdu dlouhou řadu let.

Samotný zákrok je také šetrnější a oproti klasickému liftingu samozřejmě levnější. Riziko vzniku otoků a modřin je opravdu minimální, takže pokud si zákrok naplánujete před víkendem, v pondělí už nikdo nepozná, že jste si podobnou techniku nechali aplikovat. Protože proč se spokojit s tím, co vám nadělila příroda, když si můžete dopřát něco mnohem lepšího?

Zdroj informací: www.perfectclinic.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..