Vlasová kosmetika

Péče o delší vlasy je mnohem náročnější

Delší vlasy jsou více namáhané a zatěžované. Péče o ně je tedy o něco náročnější, než o vlasy krátké. Nicméně konečný efekt krásného účesu a více možností, jak je učesat, stojí za to. Základem péče o dlouhé vlasy je časté rozčesávání kvalitním kartáčem, zastřihávání konečků, nejlépe horkými nůžkami a kvalitní kosmetika.

Pravidelné zastřihávání konečků je nejlepší prevencí a léčbou třepících se konečků. Když použijete horké nůžky, konečky se při stříhání lehce zataví a snížíte tím jejich třepení ještě více. Zastřihnutím konečků je třeba zakročit nejpozději ve chvíli, kdy objevíte na vlasech více roztřepených konečků. A délku zastřihnutí zvolte takovou, aby všechny třepící se konečky byly odstraněny.

Na dlouhé vlasy se více chytají nejrůznější nečistoty

Také se více zacuchávají. Proto je důležité je rozčesávat tak často, jak je to jen možné. Výborný je pro delší a dlouhé vlasy rozčesávací kartáč DTANGLER. Na stránkách e-shopu Brazilkeratin.cz najdete celou řadu těchto kartáčů s patentovaným rozmístěním štětin. Lépe z vlasů vyčeše nečistoty, při rozčesávání netrpíte, ani u hodně dlouhých a hustých vlasů.  A můžeme doporučit, jde opravdu o nejlepší kartáč z mnoha důvodů. Vlasy nerozčesávejte, když jsou mokré. Jsou křehčí a snadněji je narušíte. Možností je pořádně je rozčesat před umytím, a pak je prohrábnout jen prsty, aby se vyrovnaly do účesu.

Woman Smartphone Bench Park  - icsilviu / Pixabay
icsilviu / Pixabay

Vlasová kosmetika na dlouhé vlasy

Kvalitní vlasový šampón je základ. Ten používáte nejčastěji. Důležité je zvolit správný typ. Při výběru je třeba přihlédnout k typu vašich vlasů, zda jsou křehčí, lámavé, nebo husté, mastící se, suché… A také k případným problémům, které chcete eliminovat – lupy, svědění pokožky, nebo má být šampón na vlasy po trvalé, barvené atd.

Přečtěte si také:  Tipy pro péči o vlasy až z daleké Asie

Vlasová séra a masky jsou nezbytností po 35. roce věku, kdy už tělo netvoří přirozeně keratin, který je potřeba pro kvalitu vlasů. A také v případech, kdy vlasy barvíte, kulmujete, žehlíte, foukáte… Každá vlasová úprava znamená pro vlasy velkou zátěž. Příkoří je třeba vlasům nahradit následnou péčí, vitamíny, keratinem a dalšími výživnými látkami, které zabezpečí jejich lesk, pružnost, pevnost, hladkou strukturu, pro lepší rozčesávání apod.

Výraznou výživu dodáte vlasům například produktem Brazil Keratin Serum

Vmasíruje se do mokrých vlasů. I značně poškozené vlasy viditelně regeneruje. Oživí vlas do hloubky, zpevní ho, narovná, vlasy jsou lesklejší a už po prvním použití od pohledu zdravější a krásnější. Pro jemnější vlasy, poškozené chemickými úpravami (trvalou, barvením…) použijte ještě intenzivnější Brazil Keratin Serum Bio Volume

Kosmetiku značky Brazilkeratin používají kadeřnické salóny

Jde o profesionální kosmetiku, prověřenou a ve vysoké kvalitě. Takže se můžete spolehnout, že vlasům přinese intenzívní péči. Pokud si nejste jistí, které výrobky používat, rádi vám v e-shopu poradí.

Woman Best Ager View Blond  - Sponchia / Pixabay
Sponchia / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..