Pleťová kosmetika

HD už není SCI-FI

MUFE HD primerA zrodil se nový trend v kosmetice, který by měl pomalu změnit většinu kosmetického průmyslu.

O co jde? Na počátku dvacátého století se používaly kamery s velmi špatným rozlišením a proto herečky (a i herci) musely nosit velmi výrazný make-up, aby nakonec na stříbrném plátně byly vidět jejich oči a rty. Od té doby se však technika samozřejmě zlepšuje sedmimílovými kroky a filmoví vizážisté se tomu musí přizpůsobit. Zaváděním kamer s dokonalým rozlišením přišel problém – výrazný make-up a deset vrstev korektoru dřív v pohodě zakryly i ty nejvýraznější stopy po akné a jizvy. Nyní však kamery však fungují skoro tak, jako kdyby televizní moderátor seděl přímo před zraky diváků a ne stovky kilometrů daleko. Všechno je nyní vidět, musí být vidět krásná pleť, ne make-up. Že nepracujete v televizi a je vám to jedno? Chyba! Kosmetika pro dokonalé rozlišení je ideální pro každodenní líčení a kosmetické firmy se ještě nikdy tolik nesnažily o to, stvořit výrobky, které vytvoří přirozeně pěknou pleť, přirozeně výrazné řasy, přirozená zdravíčka. Na pomoc přichází i pečující kosmetika, která bude ještě lépe pomáhat každému vylepšit vzhled kůže a vlasů.

Jako první na tento trend odpověděly profesionální značky, protože právě ony zodpovídají za vzhled těch, které vidíme na televizní obrazovce. Například značka MAC (která však nehraje u profesionálů prim, jak by se možná mohlo zdát) přichází s celou kolekcí nazvanou „High-def“, která je určena právě pro použití pro kamery s vynikajícím rozlišením. Nejrychleji však reagovala francouzská kosmetika Make-up for ever, která na výrobcích pro HD vystavěla celou svou image. Bystrý tah! Bohužel v ČR se neprodává, přestože jistý (dnes už zaniklý) módní časopis mystifikoval kosmetické fandy tím, že by se tato značka měla prodávat v pasáži Myslbek. Přinejmenším zatím se to nechystá a po MUFE pátrejte na internetu. Bohužel, ceny jsou poměrně vysoké – asi jako Chanel, Lancome apod.
Ve spolupráci s weby světoznámých vizážistů vám nyní přináším rychlé tipy, jak „updateovat“ svou kosmetickou taštičku.

Přečtěte si také:  Rozšířených žilek se lze zbavit snadno, stačí znát ty správné metody

Primer
Podklad není nutný, ale vyrovnává nerovnosti pleti a hutnější make-up se lépe roztírá. Většina bází obsahuje silikony, které ucpávají póry, pokud s tím máte problém, zkuste bázi bez silikonů – například značky Korres, nebo jiné přírodní kosmetiky, která nepoužívá ropné deriváty.

MUFE HD primer (existuje i ve zmatňující verzi pro mastnější typy pleti)
Laura Mercier (existuje ve třech variantách podle typu pleti)
Prep+prime od MAC (existuje také ve variantě s SPF 50)
Smashbox Photo finish (doporučuji verzi light)
OCC SKIN PRIMER vytvořený speciálně pro ultra lehký nastříkaný make-up, takže je také, jak jinak, ultra lehký plus obsahuje přírodní hydratační složky (lze jej sehnat v zahraničních e-shopech za lidovou cenu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..