Pleťová kosmetika

Jaké bylinky používat na účinné odvodnění organismu?

Lymfatický systém je pro celkové zdraví nesmírně důležitý, ovšem z nějakého důvodu je často přehlížen. Pozornost se totiž věnuje především jiným systémům (trávení, játra, mozek a podobně), přitom při ucpání či zpomalení lymfatického systému může docházet k poruchám imunity, nevysvětlitelným bolestem, špatnému metabolismu a zduření lymfatických uzlin. V následujících řádcích vám proto představíme bylinky vhodné na odvodnění.

Pro podporu zdravého toku lymfy je klíčová kombinace cvičení a dalších zdravých návyků, nicméně bylinky dokážou také uvést věci do pohybu. Zajímavou alternativou je i doplněk stravy Herba odvodnění.

Co dělá váš lymfatický systém?

Lymfatický systém je složitá síť cév, žláz, uzlin a tkání. Svým způsobem si ho můžete představit jako drenážní systém, protože pomáhá udržovat rovnováhu tekutin a je klíčový pro odvádění toxinů i odpadních látek z buněk.

Vzhledem k tomu, že přispívá k odstraňování toxinů, je lymfatická síť nesmírně důležitá pro zdraví pokožky, protože hromadění toxinů může být hlavní příčinou kožních erupcí. Lymfatický systém má také zásadní význam pro funkci imunitního systému, neboť přenáší specifický typ bílých krvinek známých jako lymfocyty, jež pomáhají tělu bojovat proti infekcím.

Přečtěte si také:  Vybíráme pleťové krémy na léto

Bylinky podporující odvodnění

Pro odvodnění se používají různé bylinky, mezi nimiž nechybí třeba červený jetel. Jedná se o detoxikační bylinu známou jako čistič krve. Zvláště silně působí na lymfatický systém a pomáhá zlepšovat jeho průtok i odvodnění.

Kopřiva je další silnou bylinkou čistící krev. Stimuluje krevní oběh a podporuje tok lymfy, dále pak pomáhá detoxikovat játra.

Měsíček lékařský je jednou z nejlepších bylin pro lymfatickou drenáž, neboť obsahuje hořké sloučeniny a antioxidanty stimulující detoxikaci. Měsíček je nejlepší volbou při otoku lymfatických uzlin.

Produkt Herba odvodnění v tabletách, který koupíte v e-shopu Gigalekarna.cz, má v sobě také jalovec vyvolávající vylučování vody z organismu a břízu pomáhající správné funkci jater.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..