Zdraví a styl

4 tipy a rady, jak podpořit imunitní systém během zimy

Zima je nejrizikovější období, co se týče různých viróz a nachlazení. Právě proto je na místě snažit se maximálně podpořit náš imunitní systém, který se tak bude moci účinně bránit vůči většině nástrah. Pomoci vám s tím může celá řada zaručených rad a tipů, díky nimž se jednoduše vyhnete týdnům stráveným v posteli s angínou či jiným onemocněním.

1.      Jezte dostatek zeleniny

Naše tělo potřebuje pravidelně přijímat veškeré klíčové vitamíny a minerály, bez nichž není schopno fungovat. Právě proto je nutné konzumovat především dostatek zeleniny, ale i ovoce. V rámci jídelníčku se tedy snažte jíst vyváženě, čímž se vyhnete možnému nedostatku některého z důležitých vitamínů či minerálů.

2.      Užívejte komplexní doplňky stravy

S doplněním potřebných vitamínů a minerálů vám pomohou i doplňky stravy. V tomto ohledu je důležité užívat zejména komplexní doplňky, s nimiž přijmete více látek najednou. Vhodný je například doplněk stravy od českého výrobce Naturvita Hesperutin + bioflavonoid s vitamínem C, jež obsahuje rutin a komplex bioflavonoidů, které napomůžou k efektivnějšímu účinku vitamínů C. Zakoupit ho lze buď přímo u výrobce, nebo na Gigalekarna.cz.

Přečtěte si také:  Přinášíme vám jednoduchý tip na bělení zubů

3.      Zkuste se otužovat

Velkým pomocníkem při posilování imunity je zejména otužování, s nímž se již nebudete muset obávat nachlazení ani jiných onemocnění. Důležité je však nespěchat a postupovat po malých krůčcích. Ideální je o pomoc požádat někoho zkušenějšího, kdo vás celým procesem provede.

4.      Dopřejte si pravidelný pohyb

Pro imunitní systém je důležitý i pravidelný pohyb, který samozřejmě prospěje celému vašemu tělu. Vybírat přitom můžete z opravdu pestré škály aktivit, a to nejen zimních sportů. I během zimních měsíců totiž můžete navštívit posilovnu či sportovní centrum. Právě při pravidelném pohybuje dobré poctivě užívat Hesperutin s vitamínem C, jež napomáhá k rychlejší regeneraci svalů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..