Pleťová kosmetika

Jaký štětec na make-up?

Jaký štětec na make-up?

Používáte-li tekutý make-up, určitě už jste přišla na to, že se dá nanášet mnoha různými způsoby od prstů, přes houbičky až po štětce, ovšem s těmi štětci je to složitější v tom, že jich existuje nepřeberné množství a každý dělá jiný výsledek. Čtěte dál a dozvíte se, který vám nejlépe sedne.

Plochý štětec: naprostá klasika v nanášení make-upů, ale mnohé vizážisty přestalo bavit, že práce s těmito štětci je poměrně zdlouhavá a pokud je make-up hutnější, dá se hůř rozetřít doztracena a tak, aby nedělal šmouhy a vrstvy. Nicméně pokud chcete dosáhnout plně krycího efektu, tento štětec nic nenahradí. Můžete ho také použít na korektor.

Který je nejlepší? Bobbi Brown Foundation Brush, nebo M.A.C. 190., Sephora Brand Platinum Foundation Brush

Stippling-brush: je zvláštní typ štětce, který kombinuje syntetický a přírodní vlas, obvykle ho poznáte podle tmavých kratších štětin a bílých konečků. Tento štětec vám vytvoří nejslabší nános make-upu, jaký se dá pomocí štětce získat, tzv- air-brush efekt, kterého se jinak dá dosáhnout pouze speciálním přístrojem. Dobré pro velmi jemné make-upy, nebo tónovaný krém. Pokud vám tato technika nebude vyhovovat, stippling brush využijete i na pudr, tvářenku, pronzer, nebo rozjasňovač. Pozor, příliš na štětec netlačte, držte ho raději na koci rukojeti.

Přečtěte si také:  Kvalitní vitamíny na vlasy jsou tajemstvím silných a zdravých vlasů

Který je nejlepší? Určitě M.A.C. 187 a menší varianta 188.
„Obyčejný“ štětec: vyzkoušejte menší plochý štětec, který používáte běžně na tvářenku použít také pro nanášení podkladu, nebojte se experimentovat, výsledek bývá překvapivě dobrý. Silná a pružná vlákna tvářenkových štětců se hodí i pro hutnější make-upy.

Který je nejlepší? Bobbi Brown Blush Brush, M.A.C. 129, Sephora platinum Natural Powder Brush
Kabuki: malý roztomilý huňatý ježeček s měkoučkou srstí, to je kabuki štětec. Ideální pro minerální make-up, ale i pro tekuté klasické podklady. Cokoliv se kabukim nanáší krouživými pohyby.Výsledek je někde mezi použitím plochého štětce a stippling-brush, tedy relativně velké krytí, ale zároveň nedělá „vrstvy“.

Který je nejlepší? Make-up for ever (v ČR neseženete), Bobbi Brown Face Brush, M.A.C. 181, 182.
Nečekaně drobný štětec: ten používám já v poslední době nejvíce, je to vlastně malý typ štětce kabuki na dlouhé rukojeti a proto máte větší možnost kontroly toho, kolik make-upu a do jakých míst nanesete.

Který je nejlepší? M.A.C. 109, Bobbi Brown Face Blender Brush, Sephora Bronzer Brush

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..