Jemně prosím!

Možná jste si pořídila sadu krásných drahých štětců, ale výsledek líčení s nimi jednoduše není takový, jak byste si představovala. Štětce nabírají moc barvy, nebo málo, výsledek je příliš nápadný. Naučíme vás klasické metody používání štětců.

Blending
Neboli roztírání
Použijte: Skoro u všeho, kde nechcete jasné kontury.
Jak na to: Je potřeba mít správné štětce, jimiž se dá rozetřít make-up do ztracena. To záleží na tom, zda je váš podklad a štětec kompatabilní, což zjistíte metodou pokus-omyl. Můžete si vypomoci i kosmetickou houbičkou, nejlépe navlhčenou. Existují make-upy, které mají ultra jemnou texturu, aby se roztíraly co nejlépe, poznáte je podle velmi tekuté konzistence. Ještě lépe vám půjde roztírání make-upu, pokud použijete bázi pod make-up. Navíc vám líčení i déle vydrží. Pokud vám silikonové báze ucpávají póry, zkuste například bázi Korres, která je přírodní a silikony neobsahuje. Pokud nechcete kupovat nic navíc, zkuste make-up, který již bázi obsahuje, například Superstay Silky od Maybelline. Aby se daly dobře roztírat oční stíny, naneste bázi, pak neutrání stín či pudr a pak teprve zvolené barvičky. Na blending očních stínů se nejlépe hodí „blending brush“, tedy štěteček s dlouhými štětinami, skvělý má Sephora, nebo MAC 217.
Podstatou techniky jsou rychlé pohyby tam a zpět, dokud se barva nerozetře tak, že volně přechází do další, případně u make-upu není poznat rozhraní na krku a kolem linie vlasů.

Swirling
Neboli kroužení
Použijte: U make-upu a tvářenky.
Tato technika pomáhá se vyvarovat „čárám“ na obličeji, které mohou vzniknout při nanášení make-upu či růže a to tím, že štětcem děláte malé kroužky. Ideální je vzít si kulatý štětec, tedy ne štětec plochý, jaký bývá často přiložen ke kapesním pudrům a tvářenkám. Můžete použít i prsty, například při aplikaci gelové tvářenky – naneste malé množství na ukazováček a prostředníček a nanášejte barvu jemným kroužením směrem ke spánkům.

Layering
Neboli vrstvení
Použijte: U tvářenky, korektoru.
Pokud vám tvářenka nevydrží ani do polední pauzy, zkuste následující postup: aplikovat krémovou růž, pak lehce přepudrovat a aplikovat pudrovou tvářenku v silnější vrstvě a zas přepudrovat. Můžete si pořídit tvářenku v tyčince (například Clinique, Bobbi Brown), kterou můžete kdekoliv vytáhnout a osvěžit své nalíčení i bez použití štětců.
Pokud máte výrazné kruhy pod očima, vyzkoušejte aplikaci silně krycího korektoru pomocí malého tvrdšího štětečku a následně aplikovat rozjasňovač ve štětci, například Dior.

Nezapomeňte! Profesionálové vždy drží štětce na konci rukojeti, co nejdál od štětinek, lépe se tak pracuje a líčení vypadá odlehčeně.

Žádné komentáře.

Zanechat odpověď