Ostatní

Trápí vás každodenní stres? Dejte mu košem!

Stres a bolest hlavy
geralt / Pixabay

Strašák jménem Stres je všude kolem nás. Stresujeme se v zaměstnáni i doma, stres zažíváme za volantem i v jiných situacích. Stres je výdobytkem dnešní doby a lidé, kteří jím netrpí by se dali spočítat na prstech jedné ruky. A i přesto, že se stres podepisuje na všech bez rozdílu věku nebo pohlaví, ženy si ho uvědomují mnohem více. Zřejmě protože stres ovlivňuje jejich kvalitu pleti i vlasů. A ony se chtějí tolik líbit!

Milé dámy, tento článek se tedy zaměřujeme především na vás. Chceme totiž, abyste i nadále měla broskvově zbarvená líčka, jasný pohled a nádherné a oslnivé vlasy! A muži? Ti se od vás mohou leccos přiučit! Jak tedy odolávat stresu? Nejlepší variantou by bylo si stres k tělu vůbec nepřipouštět. Jenže ono se to snadno řekne, když vám v zaměsnání neustále zvoní telefon a doma se děti zase jen hádají a překřikují a to jste ještě měla vyžehlit včerejší várku prádla, zajít nakoupit a uvařit.

Proto bude lepší, když si sice připustíte, že stres bude vašim více či méně pravidelným společníkem, ovšem vy uděláte vše proto, aby vás ovlivnil co nejméně.

Pomohou i “babské” rady

Prvním krokem může být pravidlo tří nádechů. Toto pravidlo je velice účinné. Stres přichází i s pocitem úzkosti a s obavami, že je toho na vás moc, že něco nestihnete, něco zkazíte. Proto příště až vám bude zaměstnavatel zadávat hordu pracovních úkolů, než se do nich pustíte zhluboka a opravdu pečlivě se nadechněte, přitom zavřete oči. Při stresových situacích vám mnohdy chybí kyslík. Třemi pořádnými nádechy a výdechy si zajistíte jeho pořádnou dávku, tím pádem vás přestane bolet hlava, uvolníte se a horda administrativních papírů na stole vám bude připadat mnohem, mnohem menší!

Zejména velmi aktivní ženy chtějí přes den stihnout co možná nejvíce pracovních úkonů a k tomu by si i rády zašly na kafíčko s kamarádkou. Pak žena přechází z jednoho stresu do druhého, jen aby to všechno stihla pracuje v nepřetržitém a rychlém tempu a mnohdy se kolikrát i vážně zraní. Jo, jo, jen si zkuste rychle míchat vařící polévku nebo zbrkle vytahovat pekáč s trouby! Zde se vyplatí zásadně NEPOSLOUCHAT jednoduché a oblíbené lidové řčení, které říká “co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra”. To je v téhle situaci blbost.

Přečtěte si také:  Romantické svatební dary

Představte si situaci, kdy máte málo času a tedy se musíte rozhodnout, zda vyžehlíte hordu prádla nebo si zajdete s kamarádkou na kávu. Většina žen, jako správné hospodyňky jdou raději vyžehlit prádlo, to je ale špatně. Zvláště po náročném dni plném práce a povinností. Vždyť ona horda prádla na vás počká. Vždyť nemá nožičky ani ústa, aby si postěžovala, že se jí řádně nevěnujete.

Kamarádku odmítnutím nejspíš pořádně naštvete, zítra již nemusí mít čas a vy tak přijdete o pořádný přísun nových drbů! A co vy víte, možná, že onu hromadu prádla za vás vyžehlí vaši domácí skřítkové! Tím vším chceme říct, že je relax důležitý. Mnohdy třeba nejdete na kafíčko s kamarádkou, to ale neznamená, že celý volný den strávíte péči o rodinu a domácnost nebo prací. Je moc důležité najít si čas pro relax. Sedněte si ke svému oblíbenému seriálu a vypněte. Nepřemýšlejte nad ničím jiným, než jestli si Chosé vezme Esmeraldu…

Jak se zbavit stresu?

Odborníci tvrdí, že proti stresu působí i deset minut klidu. Ale když říkáme klid, myslíme tím úplné ticho a nicnedělání. Proto se posaďte do klidné místnosti zavřete oči nebo jen tak civte do prázdna. Deset takto strávených minut vám dodá energii pro dvě další hodiny! Masáž, welness nebo procházka přírodou je dalším způsobem jak se stresem bojovat. I teplá sprcha před spaním vás dokáže pěkně odreagovat.

Proti stresu se osvědčily i některé potraviny. Jimi jsou například mandle, pomeranče, banány, brokolice, krůtí maso, sušené meruňky, avokádo nebo losos. Do klidu se tak můžete hodit i přírodní cestou než polykáním nezdravých a mnohdy také návykových pilulek.

Stres lze vyhnat i cvičením a sportem! Je toho na vás příliš? Běžte si zaběhat nebo vyzkoušejte jógu. Ta má pozitivní vliv nejen na vaše tělo, ale zejména na vaší mysl. Tak dejte i vy stresu košem! Hoďte se do pohody a vychutnávejte si život velkými sousty!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..