Příběhy a zážitky

Kari Traa – poznejte příběh ukrytý za touhou po úspěchu!

Sportovkyně a tvůrkyně úspěšné módní značky sportovního oblečení Kari Traa se narodila 28. ledna 1974 v malém městečku Voss, ukrytém mezi rozeklanými norskými fjordy a vysokými horami. Sudičky jí přisoudily znamení vodnáře.

Vodnáři jsou lidé velmi kreativní, pokrokoví a sršící množstvím nápadů. V tomto vodním znamení se narodil například Mozart, Verne nebo třeba Koperník, kteří svými myšlenkami dalece předběhli dobu. Kari Traa se ale ze všeho nejvíc vrhla do rozvířených vod sportu.

Kari Traa a magické číslo 37

Kari již v mládí velmi učarovalo akrobatické lyžování. Svůj první úspěch slavila v roce 1998, kdy získala třetí bronzovou medaili v jízdě v boulích na zimních olympijských hrách. O čtyři roky později se již mohla pochlubit místem prvním a do ukončení své aktivní sportovní kariéry dohromady nasbírala celkem 37 vítězství ve světovém poháru.

Jde o obdivuhodné číslo, uvážíme-li, jak náročná jízda v boulích je. Tato disciplína, známá také jako akrobatický sjezd nebo moguly, vyžaduje od závodníka opravdu přesné provedení. Například technika oblouků má celkem 9 kritérií, mezi které patří držení hlavy, práce kolen nebo využití boulí. Značnou část hodnocení pak tvoří samotná kontrola jízdy. Jinými slovy, závodník musí mít svůj výkon v každé vteřině absolutně pod palcem, jinak rychle ztrácí body.

Cítit se při jízdě na boulích dobře je proto stejně důležité, jako zvládat dokonale techniku nebo se umět opravdu perfektně soustředit.

Módní značka Kari Traa vznikla z detailů

Ale vraťme se k naší milé vodnářce, které si i v opravdu nabitém programu našla čas na svou tvůrčí činnost. Své nápady a kreativitu vtělila nejdříve do sady kulichů v pestrých barvách, které pletla na míru své vlastní závodní helmě a později i pro přátele a známé. Tehdy světu sportu dominovala především šedá nebo černá, na které nejlépe vynikla loga důležitých sponzorů. Takové barvy se ale Kari, milující pestrou norskou přírodu, pochopitelně nelíbily.

Přečtěte si také:  Jemnou chuť Itálie vám přináší vína od VinoDoc

Přes čepice a kulichy se dopracovala ponejprv k menším úpravám své sportovní výbavy, protože jak už jsme si ukázali, pro freestylové lyžařky (i lyžaře) je pocit pohodlí a dokonale padnoucí oblečení, které nikde neomezuje v pohybu, absolutně nezbytné. Výroba sportovního oblečení respektujícího typické ženské křivky, navíc byla tehdy v plenkách. Její aktivity ale neunikly jejím přátelům a známým, kteří ji začali své oblečení hromadně nosit a žádat o nejrůznější úpravy. A právě tehdy Kari Traa napadlo, že by si mohla založit i svou vlastní módní značku.

První kroky ve světě módy

Od slov nebylo daleko k činům. V roce 2002, stejném roce, kdy Kari Traa vyhrála zlato na olympiádě, spatřila světlo světa její první módní kolekce, které propůjčila své jméno. Profesionální sportovkyně i amatérky si rychle získala něžným a hravým designem, který navíc spojila s dokonalou funkčností díky použití nejmodernějších a velmi příjemných materiálů. Již její první kolekce získala řadu ocenění souvisejících s unikátností použitého designu!

Věděli jste, že: v průběhu roku 2002 získala Kari Traa titul „Nej sexy žena v Norsku“ podle známého časopisu MANN?

Kari Traa dnes

V současnosti už Kari Traa profesionálně nezávodí. Věnuje se spíše náboru nových lyžařských talentů a její jméno je rovněž nerozlučně spjato s jedním z největších festivalů extrémních sportů Extreme Sports Week (Ekstremsportveko) pořádaném v jejím rodném městečku Voss. Patří rovněž mezi organizátory světového poháru.

Dále také rozvíjí svou vlastní módní značku, takže se každý rok můžete těšit na nové a nápadité kolekce, které na sportovních akcích rozhodně nezapadnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..