Pleťová kosmetika

Kontaktní čočky dobývají svět už více než sto let. Věděli jste, že se jedná o český vynález?

Éra vzniku kontaktních čoček se začala psát před více než 130 lety, konkrétně v roce 1887. Nutno však podotknout, že od jejich dnešní podoby se hodně lišily. První čočky byly tvrdé a vyráběné ze skla. Postupem času byly vylepšovány například podle odlitku rohovky, aby na oku lépe seděly. Většinou se vyráběly přímo na míru pacientovi. Později se začaly vyrábět z plexiskla, které bylo variabilnější a lehčí než sklo, ale ani tak neposkytovaly velký komfort. Změna nastala až v letech 1952-1955, kdy na scénu přichází český profesor Otto Wichterle a jeho žák Drahoslav Lín, kteří pracují na vývoji vhodnějšího materiálu. Kdyby měli pánové tenkrát k dispozici věšteckou kouli a věděli, že si jejich vynález zamilují statisíce uživatelů, asi by se nestačili divit. A tomu, že se budou čočky vyrábět sériově a na trhu se dokonce objeví moderní barevné čočky sloužící ke změně barvy očí, by možná ani nevěřili.

Vývoj jde neustále kupředu

Když čeští vynálezci dali v roce 1955 vzniknout materiálu zvanému Polyhema, základnímu materiálu pro měkké kontaktní čočky, a o pět let později představili světu i odstředivý stroj, díky kterému se výroba čoček zlevnila a zkvalitnila, považovalo to spousta lidí za zázrak a možná nepřekonatelný pokrok. Vývoj však pokračuje až do dnešních dní a čočky, které jsou dnes na trhu k dispozici, uživatel na oku ani necítí a zajišťují mu maximální komfort. Navíc se čočky vyrábí v různých provedeních – překvapivou novinkou, která zažívá boom v posledních letech, jsou barevné čočky, které nabízí například https://www.top-crazy.cz.

Přečtěte si také:  Kvalitní vitamíny na vlasy jsou tajemstvím silných a zdravých vlasů

Boom, který mění vzhled

Barevné čočky jsou velmi žádané, a to především díky tomu, že poskytují uživateli nespočet možností, jak dosáhnout zcela odlišného vzhledu – však kdo z nás by občas nezatoužil po jiné barvě očí. Barevné čočky se navíc vyrábějí jak ve variantě s dioptriemi, tak i pro oči zcela zdravé v podobě nedioptrických čoček, takže je mohou používat naprosto všichni, kteří touží po odlišné barvě očí. Jak se můžete přesvědčit na https://www.top-crazy.cz, nabídka je opravdu široká, takže můžete měnit barvu očí nejen podle nálady, ale třeba i podle oblečení.

Pokud jste zatím nepodlehli kouzlu kontaktních čoček, rozhodně je vyzkoušejte. A obzvláště barevné čočky vás mohou přesvědčit o tom, že používání čoček je nejen praktickou, ale především velmi módní záležitostí, díky které zaujmete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..