Textil a dekorace

Kvalitní ubrusy a prostírání promění každé jídlo v malý rituál

O tom, jak důležitou roli v životě sehrávají detaily, Vás přesvědčí i tak obyčejná věc jako prostřený stůl. Ubrus je pro někoho retro přežitek náročný na údržbu, pro jiného nepostradatelně důležitý doplněk slavnostního okamžiku. Ubrus v kombinaci s prostíráním a dalšími dekoracemi vždy upoutá pozornost a naladí atmosféru. Dokonale prostřený stůl máme asi všichni nejčastěji spojený s výjimečnými událostmi, vánoční či novoroční tradicí. Není to škoda? Vždyť prostřený stůl je osvědčený způsob, jak říct, že Vám na někom záleží.

Ubrusy by měly nechat vyniknout podávané pokrmy

Volba materiálu a barevné sladění by mělo vždy odpovídat charakteru prostředí, ve kterém jídlo podáváte. Pokud prostíráte v moderní kuchyni či jídelně, kde dominují ostré jednoduché linie nejčastěji chromového vzhledu v kombinaci s jednou lesklou výraznou barvou, volte kvalitní pevné textilní ubrusy neutrálních barev. Usnadníte si tím kombinování a necháte vyniknout všechny chody. Velmi vhodnými doplňky k tomuto stylu jsou průhledné skleněné dekorace, jež můžete kontrastně barevně vyplnit např. dekoračními kamínky s nejvýraznější barvou kuchyně. Ke dřevu a rustikálnějšímu stylu vybavení kuchyně můžete zvolit pouze prostírání bez ubrusu, ale ani textilním ubrusem neuděláte chybu. Dekorace doporučujeme v teplých barvách a samozřejmostí jsou také doplňky z čistě přírodních materiálů.

Přečtěte si také:  Aby vám v ložnici bylo teplo

Vlastnosti PVC ubrusů oceníte při venkovním stolování nebo s dětmi

PVC ubrusy jsou ideální volbou pro zahradní slavnost nebo oslavu s malými dětmi. Díky svým vlastnostem Vás PVC ubrusy zkrátka zbaví všech starostí o poškození nábytku. Nepropouští tekutiny ani mastnotu a jsou velmi snadno omyvatelné, dokonce je můžete prát i v pračce. Pokud se obáváte charakteristické vůně umělých materiálu, ze kterých jsou tyto ubrusy a prostírání vyrobeny, je dávno pryč. Stejně tak i poněkud zvláštní design, který si možná pamatujete z chalup od našich dědečků a babiček. Dnes mají tyto levné ubrusy opravdu pestrý výběr tradičních, vtipných, ale i velmi zajímavých umělecky laděných designů.

Nečekejte na zvláštní příležitost, ale vytvořte si ji kdykoliv budete mít chuť nejen na skvělé jídlo.

prostirani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..