Rady a návodyVlasová kosmetika

Vyzrajte na suché vlasy

Vyzrajte na suché vlasyAť už máte vlasy suché od přírody nebo se vám vysušují kvůli melírování, žehlení nebo kulmování, máme pro vás pár triků, jak jim dodat ztracenou vláhu, hebkost a lesk.
Suché vlasy se vyznačují tím, že jim chybí lesk, mají roztřepené konečky a mají tendenci ke krepatění. Přestože se zdá řešení jednoduché – na trhu je přeci spousta hydratačních přípravků – ne vždy vám dají vlasy do pořádku a nebo po nich vlasy naopak plihnou. Jak tedy postupovat?

Pokud používáte šampony pro suché a poškozené vlasy sice vám mohou pomoci v boji proti krepatění vlasů, ale většinou také druhý den už máte vlasy zplihlé a je třeba je znovu umýt. Jenže časté mytí vlasům zrovna neprospívá a tak se dostáváme do začarovaného kruhu. Proto se poohlídněte v drogériích po obyčejných březových nebo kopřivových šampónech. Často bývají na spodních regálech, jakoby zapomenuté, což je ovšem velká škoda. Používaly je naše babičky, protože jiné druhy se nenabízely a vlasy jim stačilo umývat jednou týdně. Je to levná klasika, která nikdy nezklame. Poté už použijte kondicionér, který ale nenanášejte těsně k hlavě ke kořínkům, protože by vám vlasy plihly, ale spíše na spodní část vlasů a především do konečků. Skvělý je např. kondicionér Alverde s aloe a ibiškem.

Co se týče bezoplachových kondicionérů, nejsem jejich zastáncem, protože většinou vlasy zatěžují. Pokud se je rozhodnete vyzkoušet, vždy dávejte pouze malinké množství (asi velikosti lískového oříšku) do vlhkých vlasů. Dobré jsou naopak bezoplachové kondicionéry ve spreji. Aplikujte je do vlhkých vlasů z dostatečné vzdálenosti pro rovnoměrné nanášení. Spokojená budete např. s žlutým sprejem od Schwarzkopfu – Gliss kur Oil nutritive nebo z kadeřnické řady Bonacure – color spray conditioner.

Nejdůležitější je ovšem speciální péče.   Pro suché vlasy se skvěle hodí různé séra, která se používají do suchých nebo vlhkých vlasů především na konečky, ale i na celou délku vlasů. Nenanášejte je ale ke kořínkům vlasům, to by vám plihly. Tato séra dodávají vlasům lesk a navíc po nich zůstávají vlasy hebké. Jedničkou jsou tzv. tekuté krystaly. Seženete je např. od značek Black nebo Edelstein. Existuje několik variant, pro suché vlasy, poškozené vlasy, speciálně na konečky… Stačí nanést pouze malé množství, u dlouhých vlasů přibližně 1-2x stisknutí pumpičky.  Navíc chrání vlasy před horkem, takže pokud si vlasy žehlíte, fénujete nebo kulmujete, budou pro vás vhodné. Dále se hodí i na léto, protože chrání před chlorem a sluncem.  Uvidíte, že bude spokojená. Velmi oblíbený je také žlutý olejíček od značky Reelle (sežente v DM drogériích). Používá se obdobně jako tekuté krystaly, do suchých nebo vlhkých vlasů.

Přečtěte si také:  Pečujete o své vlasy správně?

Pokud jste majitelkou suchých vlasů, neměla byste zapomínat na pravidelné vlasové zábaly. Jak se dělají? Pořiďte si nějakou vlasovou masku (skvělá je Gestil wonder). Vlasy umyjte šampónem, lehce prosušte ručníkem a naneste masku. Vlasy překryjte fólií a zabalte ještě do ručníku. Nechte působit 30-60 minut. Můžete ještě fénovat, díky teplu bude zábal účinnější. Poté dobře vymyjte. Uvidíte, že to vlasům prospěje, budete je mít jak od kadeřníka.
Suché vlasy se příliš nelesknou. Proto si dopomožte lesky. Jedná se o přípravky ve spreji, které se dávají většinou do suchých vlasů jako závěrečný styling. Nemají tužící účinky a jsou lehké, takže vlasy nezatěžují. Skvělé jsou od značky Black nebo Matrix.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..