OstatníRady a návody

Poznejte ráj na zemi. Dovolená na Maledivách je neskutečným zážitkem

V září minulého roku jsem strávila neuvěřitelných 14 dnů, v prostředí atolových ostrovů obklopených průzračnými vodami Indického oceánu a neskutečně bílými plážemi, na nich rostou pouze palmy a jestliže máte štěstí uvidíte i želvu.

Kdy odjet

Nejlepší termín je v podstatě v našem podzimním a zimním období, kdy na Maledivách je nejméně srážek. Vyhnout se musíte hlavně měsíci květnu a červnu, to vážně neustále prší. Kolem Vánoc a období Nového roku jsou zase ceny poměrně vysoké, takže volit musíte z toho co je pro vás nejpřijatelnější.

Jak odjet

Zájezd jsem zakoupila u renomované české cestovní kanceláře a se všemi poplatky se cena pohybovala kolem 40.000,-Kč. Vše odpovídalo kvalitě služeb a nemůžu si na nic stěžovat. Leteckou dopravu jsem zvolila raději přímou linkou z Vídně, neboť z Prahy žádný let bez přesedání neexistuje. Po 10-ti hodinách v letadle jsem se v čase posunula o 4 hodiny dopředu, ale při dalším pobytu na pláži se biologické hodiny opět vyrovnaly.

Co vzít sebou

K cestě potřebujete jen platný pas a bohatě stačí menší zavazadlo, hlavně nezapomeňte na opalovací krémy s vyšším faktorem a panthenol na případné spáleniny, teplota vody i vzduchu je přibližně stejná, celou dobu bylo 30 stupňů, prostě takové teplé léto. Plavky si neberte jen jedny, nejsou zde vůbec nudistické pláže a pokud se vydáte po okolí lodí, určitě se budou hodit.

Místní hotely

Veškeré ubytování je zde na dost vysoké úrovni, můžete si sami zvolit zda chcete dokonalý luxus i se sluhy jež za vámi přijdou až na pláž a nebo zůstanete tak jako já u běžného turistického standartu. Byla jsem v bungalovu přímo na pláži, součástí areálu byla i recepce s jídelnou, vše blízko a snadno dostupné. Jídlo se podávalo formou bufetu a odpovídalo běžnému evropskému stravování. Jen je malý problém s vodou, zdejší voda z kohoutku není pitná a tak každý den jsou obyvatelé hotelu zásobováni i během dne vodou balenou, donesou vám ji až na pokoj.

Přečtěte si také:  Plastické operace prsou: Cesta k sebevědomí nebo zbytečné riziko?

Kam na výlet

Jste uprostřed přírody, takže žádný čilý turistický ruch zde nepanuje. Za návštěvu stojí hlavní město Malé, se spoustou mešit, jinak je to běžné moderní město. Jestliže chcete navštívit zdejší obchody, plaťte raději měnou USD. Ceny ve městě jsou samozřejmě o něco vyšší než na ostrovech. Za návštěvu stojí rozhodně Sultánovy zahrady, místní tržiště plné čerstvě nalovených ryb, exotického ovoce a zeleniny. Zkuste ochutnat, nemá to nic společného s naší nabídkou obchodů. Každý ostrov nabízí projížďky lodí dále na moře spojené buď s potápěním a nebo rybolovem. Já zůstala jen u šnorchlu a i tak to byl neskutečný zážitek v podobě odhalení podmořského světa. Spousta nádherných malých ryb, korálů, škeblí.

Malá rada závěrem
Maledivy jsou muslimskou zemí, takže co se týče oblékání je dobré dodržovat alespoň trochu zdejší pravidla. Všude ve společenských prostorách, mezi lidmi mějte na sobě oděv zakrývající kolena a ramena. Veškeré zpoplatněné služby hotelu se vám celou dobu pobytu připisují na účet a na konci je velice lehce zaplatíte pouze kartou, nepotřebujete tedy větší hotovost.

Maldives Indian Ocean Vacations  - hpmayer / Pixabay
hpmayer / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..