Zdraví a styl

Chcete se po prázdninách do práce vrátit v plné svěžesti? Vezměte si na pomoc doplňky stravy

Znáte to. Na začátku léta se těšíte na zaslouženou dovolenou, která ne a ne přijít. Když už je konečně tady, tak byste se zase raději vrátili do práce, protože dovolená s dětmi může být pekelně náročná. Po prázdninách byste se měli cítit odpočatí a plní energie do práce, ale ta nějak nepřichází a každodenní shon vás zase dostává. Naštěstí i z tohoto kolotoče je únik. Vezměte si na pomoc doplňky stravy, které vám dodají energii a sílu do dalších dní bez vidiny dovolené. Ať vydržíte zase až do Vánoc.

A je po dovolené

Cítíte se ještě unavenější než před ní. A před sebou máte už jen vidinu opětovného nástupu do zaměstnání. Už žádné polehávání, žádné dny strávené lenošením. Ráno je těžké vstát z postele, natož se obléknout a statečně se naladit na nadcházející den. Užívání doplňků stravy však může usnadnit přechod zpět do pracovního režimu a trochu si zpříjemnit poprázdninovou adaptaci v práci. Jde jen o to vybrat si ty správné bylinky, které vašemu tělu pomohou tam, kde právě potřebuje, a vám usnadní náročné období roku.

Co pomůže?

Například ženšen. Tento bylinný kořen se tradičně užívá ke zlepšení hladiny energie a zvýšení koncentrace. Pokud máte problémy se soustředěním v práci nebo máte pocit, že neustále pracujete a na nic dalšího už vám nezbývá energie, zkuste to se ženšenem. Dalším doplňkem stravy, který stojí za zvážení, je ašvaganda. Tato ájurvédská bylina údajně pomáhá při stresu a úzkosti, které se mohou v hektickém pracovním rozvrhu zhoršovat. Pokud se cítíte nervózní a v práci jste snadno podráždění, vyzkoušejte ašvagandu. Abyste zvedli svoji hladinu energie, můžete vyzkoušet také některé byliny na posílení imunity, jako je například kustovnice nebo rakytník.

Přečtěte si také:  Jaký doplněk stravy by měl být základem pro každého člověka?

Co v případě akutního nedostatku energie?

Zapomeňte na kávu a dopřejte si raději guaranu. Ta nejenže dodá energii, ale také zrychlí váš metabolismus. Pokud tedy chcete i pár kil zhubnout, guarana je pro vás tou pravou pomocnicí. A pro dny, kdy se jen tak tak držíte, je tu vždy kofein. Tento známý stimulant se nachází v mnoha doplňcích stravy, také v guaraně, a může vám pomoci překonat náročný den. Pořídit ho můžete dokonce i v čisté podobě v tabletách. Některé doplňky stravy jsou k dispozici také v podobě prášku, který stačí pouze nasypat na ranní kaši nebo rozpustit ve vodě a vypít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..