Ostatní

První společná dovolená vám prozradí, zda je to ten pravý

První společná dovolená vám prozradí, zda je to ten pravý
První společná dovolená vám prozradí, zda je to ten pravý

Chodíte spolu už nějaký ten pátek a přemýšlíte o první společné dovolené? První dovolená vždy vztah ještě více prověří. Prvním krokem, kdy zjistíte, zda umíte společně rozhodovat je již výběr dovolené.

Zatímco vy vyberte například last minute v Chorvatsku, váš parter bude toužit po Řecku. Již tady může nastat kámen úrazu. Vždy je lépe vysvětlit si, proč volíte právě danou zemi, lokalitu. Zda hrají roli finance, památky, které chcete vidět, zábava a jiné vyžití, které se nachází pouze na vámi vybraném místě, typ ubytování apod.

Stát si tvrdošíjně za svým a hádat se nemá smysl. Pokud však jeden nebo druhý přijde s rozumným vysvětlením, pak se kompromisy činí mnohem snadněji. Dalším důležitým bodem je vybrat vhodné ubytování.

Vhodné ubytování

Například ubytování v Chorvatsku můžete volit podle mnoha kritérií. Ve stanu s podsadou, bungalovu, apartmánu, hotelu. Pokud se dokážete bez hádek shodnout, pak jste na dobré cestě. Další zatěžkávací zkouškou budou přípravy, balení, samotná cesta a následně i pobyt u moře, kde se najednou ocitnete pouze vy dva a budete spolu celé dny a noci.

Přečtěte si také:  Trápí vás každodenní stres? Dejte mu košem!

Notná dávka tolerance

Pokud spolu již bydlíte, neradujte se předem. Patrně máte každý svou práci, přátelé a koníčky. Nejste k sobě přilepení 24 hodin denně. Ovšem na dovolené tomu tak bude. Skutečně budete spolu dnem i nocí po celou dobu pobytu. To již vyžaduje určitou dávku tolerance a vzájemného respektu.

Jak poznat, že to není asi ten pravý?

Jak už jsme zmínili, společná dovolená váš vztah prověří. Pokud si od samého začátku stále na něco stěžuje a dokáží jej rozlítit i maličkosti, nedokáže odolat stresu z nového prostředí je možná nejvyšší čas si přiznat, že to nebude partner pro život. Chcete celý život poslouchat remcání a stížnosti? Správný chlap si poradí v každé situaci a poslední co udělá je, že bude na vše a všechny nadávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..