Rady a návodyZdraví a styl

Opalování v soláriu ano, ale musíte dodržovat pravidla

Potrpíte si na krásné opálení a mrzí vás, že vaše vzpomínky na dovolenou vybledly snad až příliš rychle? Další možností, jak dosáhnout zdravého bronzu, je pravidelná návštěva solária. Záření může napravit určité nedostatky pleti a nastartovat organismus k tvorbě potřebného vitamínu D, ale nesmíte zapomínat ani na skutečnost, že všeho moc škodí. A protože to v případě solárka platí dvojnásob, měla byste dodržovat následující pravidla.

Opalujte se střídmě, oranžová není „in“

Opálení vypadá dobře, ale příliš častými návštěvami docílíte nanejvýš nepřirozeného oranžového nádechu, kterým bysta zabodovala v 90. letech. Odborníci z Kentoya Fitness doporučují dvě až tři návštěvy v průběhu prvního týdne, a to po dobu cca osm minut. Dáte tak impuls své pokožce, aby chytla základní, lehkou a zdravou barvu. Poté stačí, když solárium Praha navštívíte jednou či nanejvýše dvakrát týdně. Po dvou až třech měsících si dejte od opalování na několik týdnů pauzu.

Co (ne)dělat bezprostředně před opalováním?

Častou chybou je sprchování. Minimálně hodinu před návštěvou solária a několik hodin po opalovací kůře se není vhodné sprchovat – voda z pokožky odstraní ochranný film a zvýší její citlivost. Sprchou po solárku zase přerušíte proces pigmentace.

Přečtěte si také:  Peeling - svlékněte se z kůže I.

Do solária si s sebou vezměte ochranné brýle, které vás ochrání před ultrafialovými paprsky. Přibližně 20 minut před začátkem opalování aplikujte na pokožku speciální kosmetiku pro ochranu, hydrataci a rychlejší pigmentaci. Běžné opalovací krémy do solária vhodné nejsou.

Použijete-li před opalovací kůrou parfém, hrozí vám vznik nehezkých pigmentových skvrn. Zároveň se nezapomeňte odlíčit a sundat si veškeré šperky.

Solárium a posilovna Praha Kentoya Fitness upozorňuje, opalování by se měli zcela zdržet lidé s fototypem číslo 1 (velmi světlá pokožka). Pro tuto skupinu je mnohem lepší alternativou samoopalovací krém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..