Zdraví a styl

Trápí vás bolest svalů či únava? Zkuste svému organismu doplnit hořčík

Jen málokomu se daří doplňovat všechny potřebné vitamíny a minerály v takové výši, kterou naše tělo každý den potřebuje. Právě proto se často potýkáme s různými nešvary, jako je únava, bolest hlavy či vyčerpání. Než však začnete tápat, jaké onemocnění vás potkalo, zkuste raději doplnit svému organismu hořčík.

Únava či bolest svalů nemusí značit onemocnění

Velká část lidí již při menším náznaku únavy či bolesti svalů přemýšlí nad tím, jaké onemocnění je v danou chvíli trápí. Ve skutečnosti však za většinou těchto příznaků může stát pouze nedostatek hořčíku, bez kterého není náš organismus schopný normálně fungovat.

Hořčík napomáhá k:

  • snížení únavy,
  • dobrému psychickému zdraví,
  • rychlé rekonvalescenci svalů a jejich správnému fungování,
  • správné činnosti nervové soustavy.

Spolu s ním je nutné užívat i další vitamíny a minerály, které napomáhají ke správnému fungování našeho organismu a podporují průběh všech důležitých procesů v našem těle. V souvislosti s tím se vyplatí užívat Hořčík + B6, který funguje jako podpora psychiky a nervové soustavy.

Dopřejte svému organismu pravidelnou dávku hořčíku

Aby mohl váš organismus fungovat tak, jak má, bude k tomu potřebovat pravidelnou dávku hořčíku. Ta se u dospělého člověka pohybuje okolo 400 mg. Část této dávky se vám většinou podaří úspěšně pokrýt konzumací běžné stravy – stačí, když do svého jídelníčku zapojíte na hořčík bohaté potraviny.

Přečtěte si také:  Chcete být krásnější a zdravější? Vyzkoušejte med

Hořčík obsahuje například:

  • avokádo,
  • čokoláda,
  • meruňky,
  • mandle,
  • některá semínka.

Ve většině případů však budete muset sáhnout i po doplňcích stravy. K pravidelné konzumaci je vhodný například přírodní produkt Hořčík + B6, který vyrábí česká firma Naturvita. Pro doplnění dostatečné dávky hořčíku vám postačí, když každý den zapijete vodou dvě tablety. V případě, že máte větší spotřebu hořčíku (jste sportovec, diabetik), můžete přijímat až čtyři tablety denně.

Doplněk stravy s obsahem hořčíku od společnosti Naturvita lze zakoupit na stránkách internetového obchodu Gigalekarna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..