Vlasová kosmetika

Vaše vlasy si kvalitní šampon zaslouží. Co se s nimi stane, pokud jim ho upřeme?

Také o své vlasy pravidelně pečujete, a přesto jejich vzhled tak docela neodpovídá vašim očekáváním? Nezáleží na tom, zda je vaše kštice zplihlá, matná nebo jednoduše nedrží tvar. Problém je pravděpodobně vždy stejný – špatná kosmetika.

Jde zejména o šampon. Není-li přírodní, pak vám dlouhodobě prospívat nebude. Typické je podobné chování například pro silikony. Nějaký čas budou díky nim vaše vlasy nádherné – částečně je totiž obalí, dodají jim objem a zvýrazní jejich lesk. Ovšem zároveň je pod neprodyšnou „krustou“ pomalu zadusí. A čím déle je používáte, tím více se negativní účinky násobí.

Když nechcete, aby se vlasy dusily

A proč se to děje? Je to vlastně velmi prosté. Stačí se podívat, na co se silikony v našem okolí používají běžně. Řemeslníci s nimi spárují dlaždice nebo okolí vany, aby vše utěsnili, vyrábí se z nich nepromokavá pouzdra na telefony apod. Přesně to jim totiž jde nejlépe – odpuzovat vodu a s ní i všechno ostatní, co by chtělo ke svěřenému prostoru proniknout.

A stejně se chovají i šampony na vlasy, které je obsahují. Což rozhodně není dobře.  A po čem se na obalu dívat? Hledejte názvy jako:

  • dimethicone,
  • disiloxane
  • či dimethiconol.
Přečtěte si také:  Tipy pro péči o vlasy až z daleké Asie

Problémem však bývají i další složky s příponami cone, xone a conol (samozřejmě v různých variantách). Při studiu složení se zaměřte také na parabeny. Ty prodlužují trvanlivost produktu, ovšem v našem těle se chovají podobně jako estrogeny, což samozřejmě také není dobře. Ukrývají se obvykle pod označením  E214 a E126. V běžných drogeriích bohužel kosmetika s těmito složkami převažuje, doporučujeme proto spíše nákup ve specializovaných e-shopech, jako je například Fanola.

Vyberte si šampon přesně podle svých potřeb

Nemusíte tak pracně studovat složení každého jednotlivého výrobku a místo tohoto se soustředíte jen na jeho zaměření. Bojujete s poškozenými a nevzhledně vypadajícími vlasy? Pak vsaďte na řadu Oro therapy s 24K mikroaktivním zlatem. Na potlačení nežádoucích žlutých odlesků je zase vhodná nabídka produktů No-yellow. Vybere si tu zkrátka úplně každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..