Vegani by si ve své stravě měli dát pozor na nedostatek vitamínu B12 a doplnit ho těmi správnými způsoby

Když se řekne veganský jídelníček, vybavíme si nejspíš něco bez masa, mléka, vajec – a vůbec živočišných produktů. Ovšem hned v závěsu také to, že se milovník této stravy musí nutně potýkat s nedostatkem některých živin, jež se vyskytují téměř výhradně v živočišných zdrojích. Asi nejznámějším zástupcem této skupiny je vitamín B12.

Ovšem na svém piedestalu nestojí osamoceně. O pozornost se totiž hlásí i další vitamíny a minerály pro naši krásu a zdraví. Jde zejména o omega-3 mastné kyseliny, kterých máme jako středoevropané přirozeně nedostatek.

Doplňte tělu potřebné látky jednoduše a rychle

Na trhu lze najít doplňky stravy vyvinuté přímo pro vegany. A proč bychom je měli užívat? Vitamín  B12 (kobalamin) je neopomenutelným pomocníkem při krvetvorbě. Stimuluje produkci červených krvinek i jejich zrání.

A omega-3 mastné kyseliny? Ty jsou nezbytné pro správnou činnost našeho mozku, ale i srdce nebo třeba očí. Jejich nejznámějších zdrojem jsou ryby, a to zejména ty mořské. Lze však sáhnout i pro produkty pro vegany, které obsahují například lněné semínko.

Přečtěte si také:  Přinášíme vám jednoduchý tip na bělení zubů

Chcete vědět, co jíte? Jděte tam, kde se na produkci výrobků pro vegany zaměřují

Bylo by však chybou myslet si, že jsou všechny omega-3 mastné kyseliny s vitamínem B12 a  omega-3 mastnými kyselinami pro vyznavače veganského životního stylu zcela bezpečné. Naopak, řada z nich používá například želatinu, získávanou z vepřových nožiček.

Chcete-li mít jistotu, zamiřte k českému výrobci Naturvita, jež řadu svých produktů vyrábí právě s platnou certifikací značící, že při jejich výrobě nebyly použity žádné živočišné složky. Vybrat si můžete z mnoha pomocníků pro vaše zdraví. Na oči se hodí BETAVID se světlíkem lékařským, pro zdraví a krásu nehtů BIOSIL Plus a přirozeně můžete doplnit i jód, hořčík a další potřebné složky.

Výhodně pořídíte BETAVID třeba v populárním e-shopu Gigalékárna.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..