Žena ženě – umíte vybrat originální dárek?

Také si lámete hlavu nad výběrem dárku pro kamarádku třeba k narozeninám nebo k svátku? Chcete oslavit výročí vašeho přátelství nebo obdarovat jiné v ženy v rodině? Pomůžeme vám rozhodnout se podle toho, jakým zájmům se obdarovaná žena věnuje – i podle dalších faktorů.

Pokud se totiž zaměříte na něco, co dělá opravdu ráda, pak určitě nehrozí, že při výběru dárku šlápnete tzv. vedle. A konkrétní tipy? Podívejte se níže.

Když chcete obdarovat čtenářku, ale nemáte přehled o její knihovně

Je to knihomol, dám jí knihu… Tato rovnice ovšem nemusí být tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Náš trh s knihami je totiž poněkud omezený a snadno se tak může stát, že se strefíte do stejného titulu, který už zamýšlená obdarovaná má. Nezbývá tedy, než se vydat trochu jinou cestou.

Ženám, které si libují ve čtení knih až do pozdních nočních hodin, určitě uděláte radost praktickou záložkou a lampičkou v jednom. Hledejte lampičku, v níž je zabudována LED dioda, takže nehrozí žádné riziko v případě, že obdarovaná nad knihou usne. Velmi dobrým dárkem jsou také různé nápaditě tvarované záložky (mohou být třeba i z kovu) nebo praktické obaly na knihy, které je zachrání před znečištěním na cestách.

Table Lamp Lamp Decorative Lighting - Inactive_account_ID_249 / Pixabay
Inactive_account_ID_249 / Pixabay

Pro milovnice nevšedností

Milovnice stylových interiérů a veselých chvilek zase určitě potěšíte obrácenými hodinami, které ukazují čas tak nějak pozpátku. Díky jejich jednoduchému tvaru se hodí i do moderně zařízeného obýváku a určitě vyděsí či pobaví nejednoho hosta.

Přečtěte si také:  Když bradavky při kojení bolí, existuje účinná první pomoc

Mezi další oblíbené dárky určitě patří zajímavé doplňky do kuchyně. Je libo například kovového panáčka jako podložku pod horké talíře a hrnce? Vypadá originálně i tehdy, když zrovna visí na kuchyňském držáku. A to vlastně platí o všech nápaditých kuchyňských doplňcích. Jen se před jejich nákupem pro jistotu trochu zamyslete nad stylem, který vévodí kuchyni, do níž mají přijít. Například retro si příliš nerozumí s minimalistickými doplňky a moderně zařízený prostor zase neocení třeba rustikální romantiku.

Když chcete darovat i kousek zdraví

Problémem hodným Einsteina ale leckdy může být i obyčejný dárek pro kamarádku, které byste ráda koupila něco malého a přitom nezapomenutelného a zdraví prospěšného. Hitem posledních let jsou rozhodně lávové kameny, které stačí nahřát a libovolně jimi třít a uvolňovat všechny části těla. I zabalené v ručníku na šíji vykonají neocenitelnou službu.

Svézt se však můžete i na vlně oblíbeného matcha čaje. Ten už nemusí mít jen podobu sypkého prášku určeného k zalití horkou vodou. Seženete ho i ve formě smoothie nebo nejrůznějších laskominek. Účinky na zdraví má však stále stejné. A co víc – vypadá i trochu luxusně a exoticky, což je kombinace pro skvělý dárek jako stvořená.

 

Stones Smooth Round Grey Nature - anncapictures / Pixabay
anncapictures / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..