Hořčík lze doplnit velmi efektivním způsobem – za pomoci oleje

Tento minerál patří k látkám, které naše tělo ke svému fungování opravdu nezbytně potřebuje. Na starosti má totiž celou řadu procesů a funkcí. A pokud ho nemáme dostatek, může se to samozřejmě negativně podepsat na našem zdraví.

Jakou funkci má v těle hořčík

Oblasti, v nichž nám tento minerál pomáhá, je celá řada. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější z nich. Především se stará o zdraví našich svalů, a také dbá na správnou funkčnost mozku. Ovšem podílí se i na správném růstu kostí nebo na optimálním fungování našeho oběhového systému.

Příznaky nedostatku hořčíku jsou velmi specifické

Najdeme ho kupříkladu ve špenátu, ořeších, kakau a nejrůznějších semenech. Pokud ovšem nedbáme na dostatečně pestrou stravu, může naše tělo své přirozené zásoby velmi brzy vyčerpat. A jak se takový stav projevuje?  Mezi příznaky patří:

  • slabost a svalové křeče,
  • poruchy koncentrace a podrážděnost,
  • vysoký krevní tlak,
  • osteoporóza,
  • migréna,
  • deprese,
  • zmatek a úzkost.

Ne vždy je však tento stav zapříčiněn špatnou životosprávou. Ovlivnit ho totiž mohou i některé léky (diuretika, ACE inhibitory, antihypertenziva, léky na léčbu rakoviny, imunosupresiva) nebo nadměrná konzumace alkoholu.

Přečtěte si také:  Nedaří se vám otěhotnět? Vyzkoušejte tisíci let prověřené preparáty

Doplňte hořčík z přírodních zdrojů

Obvykle se pro nastolení správné hladiny tohoto minerálu v těle doporučují tablety z lékárny. U těch ovšem nějakou dobu trvá, než pocítíte kýženou úlevu. Velmi dobrou alternativou tak může být hořčíkový olej. Musíte však chtít ten kvalitní, a nikoli výrobek z vloček chloridu horečnatého. Hodnotný produkt pro vaše zdraví vyroben bez chemického a tepelného ošetření.

Nanáší se zevně a k působení mu postačí 15 minut, poté je nutné ho z pokožky setřít nebo smýt. A kde tuto inovaci ve světě doplňování hořčíku pořídit? Vyzkoušejte Woldoshop.cz.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..