Pleťová kosmetika

Účesy plné vln – tří návody na jejich vytvoření

Jste šťastnou majitelkou delších vlasů, ale nebaví vás je stále stahovat do culíku nebo je nosit jen tak rozpuštěné? Pak máme pro vás skvělo radu – zvlňte je. Možností je hodně a my vám dnes představíme hned tři, které zvládne i úplná začátečnice.

Navíc nemusíte do salónu pro drahé kadeřnické vybavení s přípravky. Vystačíte si s obyčejnými pomocníky, které máte doma.

Vlny jako z pláže

Chcete nenáročný, ale přitom efektní účes na letní dovolenou nebo běžné nošení? Začněte jednoduše. Umyté vlasy prosušte v ručníku a pak do nich naneste tužidlo. Prsty je namačkejte až k hlavě. K jejich vyfoukání si pak vezměte difuzér, dokáže totiž vytvořit i další menší vlny. Pokud použijete fén, nezapomeňte jednotlivé prameny stále promačkávat.

Jakmile máte hotovo, rozdělte vlasy v zadní části hlavy do třech až čtyřech pramenů (podle jejich hustoty). Každý v prstech zatočte a připevněte k hlavě sponkou. Vytvoří vám tak na hlavě jakýsi ležérní věnec. Nakonec účes doplňte šátkem nebo čelenkou a na závěr z něj vytáhněte několik pramenů okolo obličeje. A vlny jako z pláže jsou na světě.

Náš tip: Nebojte se s šátkem vyhrát. Uvažte ho na stranu, abyste nepřipomínala uklízečku. A celý outfit korunujte malou mašličkou, kterou vytvoříte z jeho konců.

Romantické vlnky pro každou milovnici ležérnosti

Pokud nemáte příliš času, ale přesto chcete vypadat šik, přijde vám tento tip jistě vhod. Ale využijete ho i v práci, na skleničce v baru a dokonce i na společenské akci., pokud k němu zvolíte vhodný look.

Vezměte si k ruce žehličku na vlasy a speciální kosmetiku, která vaše vlasy ochrání před působením příliš velkého tepla. Nezáleží na tom, zda ji aplikujete do mokrých nebo naopak dokonale suchých vlasů. Jen do těch, které jste právě vybalily z ručníku, ji  nedávejte. Stekla by. Trochu proto vlasy prosušte fénem.

Pak prameny sepněte na temeni a začněte s tvorbou velkých vln. Postupujte tak, že prameny vždy omotáte jen okolo spodního ramene žehličky. Jakmile bude hotovo, pomalu stáhněte žehličku dolů, ale prameny ještě nepouštějte. Přidržte je v ruce, než úplně vychladnou. Pokud tento malý detail nezanedbáte, vydrží vám vlny v perfektní stavu o mnoho déle.

Přečtěte si také:  Jak být krásná i bez návštěvy salónu?

Pak vezměte střední pramen od oblasti spánku až po temeno hlavy a natupírujte ho. Volte kvalitní kartáč – nejlépe poslouží kančí štětiny Vlasy nepoškozují  a dodají jim žádaný lesk

Nakonec natupírovaný pramen otočte dozadu a zajistěte ho sponkou. Můžete vést i tenký pramínek okolo obličeje, který sponkou připevníte přes horní pramen, to dodá účesu něhu. Vylepšíte ho pak čelenkou nebo sponkami s perlami.

Young Woman Curls Wave Hair Wavy  - 99mimimi / Pixabay
99mimimi / Pixabay

Velké vlny pro všechny ženy, které se chtějí cítit sexy

Jestliže se účes okolo hlavy hýbe, vyzařuje z něj přirozená energie. Je hravý, ale jedním dechem i smyslný. A vsadíte-li na přirozený objem, bude vše dokonalé.

A jak postupovat? Vlasy umyjte a poté je vysušte fénem a to vždy od spodních pramenů. Vlasy přitom natáčejte za pomoci středně velkého kulatého kartáče. Ještě předtím však do vlasů naneste trochu tužidla.

Náš tip: Chcete-li opravdu velký objem, foukejte vlasy až přímo ke konečkům.

Vlasy natáčejte na kartáč tak, aby vytvořily lokny. Opět s jejich rozpuštěním počkejte až do chvíle, kdy vychladnou. Vydrží pak déle. Máte-li těžké vlasy a víte, že se na vás kudrlinky příliš dlouho neudrží, pomozte si stylingovým sprejem.

Když budete prameny foukat, nezapomeňte kartáčem jednou pootočit, budou pak živější. Jakmile budeme mít hotové všechny spodní prameny, přejděte k těm v horní části hlavy. Vlasy za ušima natahujte vždy směrem odzadu  a každou vyfoukanou část zafixujte lakem. Potřeste hlavou, pak se předkloňte a aplikujte lak pro větší objem vlasů. Nakonec už zbývá jen vlasy lehce uhladit, což zabrání jejich poletování – a máte hotovo.

Blonde Girlfriend Two Girls  - 99mimimi / Pixabay
99mimimi / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..