Pleťová kosmetikaZdraví a styl

Rozšířených žilek se lze zbavit snadno, stačí znát ty správné metody

Rozšířené žilky a metličky rozhodně nejsou na první pohled vůbec hezké. A nemusí jít jen o estetický problém, leckdy se totiž mohou stát předzvěstí mnohem závažnějšího zdravotního problému. Obvykle je však řešíme spíše z kosmetických důvodů.

Jinak jim říkáme také křečové žíly a pokud se podíváme na čísla, pak zjistíme, že jde o nejčastější cévní onemocnění vůbec. Ale abychom pochopili, proč je odstranění metliček důležité, musíme se nejprve podívat na to, jak vlastně vznikají.

Proč se nám na těle vlastně tvoří metličky

Lékaři celý stav nazývají nedostatečností žilního systému. Ovšem co bychom si pod tím měli představit? Nejčastěji se tento stav objevuje na dolních končetinách a trpí na něj především ženy. Vznikají oslabením žilní stěny, často zapříčiněným genetickými faktory. Vše se projevuje s přibývajícím věkem. Kvalita elastických vláken v cévách se snižuje a díky tomu se postupně rozšiřují.

A to až do takové míry, že je můžeme spatřit pod kůží jako nehezky zbarvený útvar. Nejde ovšem jen o estetický problém, časem se může zvrhnout i v něco mnohem horšího.

Nedomykavost srdečních chlopní jako důvod

Ovšem ne vždy se ony obávané metličky objeví jen tak samy od sebe. Leckdy za ně může i nedomykavost srdečních chlopní. Jinými slovy – krev pomalu přestává proudit v žádoucím směru a naopak se předčasně vrací směrem k srdci. Koncové tkáně těla jsou tedy jen špatně prokrvené a tento stav se negativně projevuje i na vašem srdci.

V tkáních se navíc hromadí škodlivé látky – především toxiny produkované buňkami a tkáňová tekutina. Obojí by bylo za běžných okolností odváděno právě proudící krví, to se však při pokročilém problému s rozšířenými křečovými žilami neděje.

Použití laseru se rozhodně není třeba bát

Ovšem běžné odstranění žilek je spíše kosmetickým problémem, jakkoliv může tento stav poukazovat na možné budoucí potíže.  A pokud se svým problémem navštívíte skutečné odborníky na tuto problematiku, pak vám doporučí odstranění červených žilek laserem. Jde  o rychlou a bezbolestnou metodu, vhodnou opravdu pro každého. A to především proto, že si laser odkáže poradit nejenom s žilkami samotnými, ale také s celými sítěmi žilek, angiomy apod. A jak to vlastně celé funguje?

Přečtěte si také:  Účesy plné vln – tří návody na jejich vytvoření

Laser se zamíří na postižené místo. Jakmile se zapne, začne generovat teplo, které postiženou žilku pomalu zataví a postupně také stáhne. Tím ji přirozeně naruší, což vede k tomu, že se žilka sama od sebe rozpadne a následně je postupně vstřebána tělem. Není tedy třeba nic řezat ani jinak narušovat kůži.

Jak dlouho trvá odstranění žilek

Pokud se pro tento zákrok rozhodnete, měli byste vědět, že se provádí tzv. ambulantně. Netrvá totiž déle, než půl hodiny (vše záleží na velikosti ošetřovaného místa). A jak si můžete být jistí, že jde o metodu vhodnou právě pro vás? Skuteční profesionálové vám ji dovolí nejdříve vyzkoušet. Jinými slovy – použijí laser na malé ploše a zjistí, jak na něj vaše tělo reaguje. A pokud bude vše v pořádku a žilky začnou mizet, bude přistoupeno k celému zákroku.

A jak to bude vypadat po zákroku? Není nutné se bát žádné velké bolesti. Může vzniknout mírný otok, modřina anebo stroupek, ale to  je vše. Do několika dní všechny potíže ustoupí. Pro případ nouze vám však lékař předepíše lokální ochlazování (moderní jsou například gelové polštářky). Za 4-6 týdnů už nepoznáte, že jste nějaký zákrok podstoupili, a ke své kůži se můžete začít chovat zase jako dříve. Riziko komplikací je minimální a zákrok se pyšní i vysokou účinností (u obličeje kupříkladu až 90 %). Se svými křečovými žílami tak můžete zatočit jednou provždy.

Zdroj informací: skincareliberec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..