Zdraví a styl

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy kratomu?

Kratom se podle barev rozděluje na tři kategorie, a to na červený, bílý a zelený. Ve zmíněných odstínech jsou zbarvené stonky a žilnatiny listů, od čehož se potom odvíjí i účinky. Každý kratom se navíc vyznačuje jiným chemickým složením. Zajímavostí navíc je, že se stonek a žilka během procesu mletí odstraňují, protože se užívají pouze listy jako takové.

Každý kmen potřebuje odlišné podmínky a obsahuje různé množství alkaloidů, na nichž závisí i následné účinky. Záleží tedy na to, za jakým účelem si kratom pořizujete.

Červený kratom

Listy kratomu s červeným zabarvením žilek se sklízí ze stromů rostoucích v jihovýchodní Asii a je o něco vytrvalejší než ostatní druhy mitragyna speciosa. Podle některých studií látky, které mají na svědomí červené zabarvení, zajišťují, že je rostlina méně náchylná na vnější faktory.

Bílý kratom

Jestliže zažíváte chmurná období nebo se občas cítíte velmi vyčerpaní, nadchnou vás účinky bílého kratomu, který byste však neměli užívat navečer či večer. Bílý kratom totiž vede mnohdy k neklidnému spánku. Běžnou praxí je smíchání bílého a červeného kratomu, čímž se dosáhne vyváženějšího přílivu energie.

Přečtěte si také:  Rozšířených žilek se lze zbavit snadno, stačí znát ty správné metody

Zelený kratom

Jak je na tom bílý vs. zelený kratom? Ve své podstatě je zelený kratom něco mezi červeným a bílým.

Červený, bílý, nebo zelený kratom?

Jaký druh kratomu je pro vás nejvhodnější? Záleží na vašich osobních preferencích a situaci, v níž se nacházíte. U kratomu je často složité určit konkrétní druh, protože účinky se mohou odlišovat. To, jak působí bílý kratom na někoho známého, neznamená, že se naprosto stejné účinky dostaví i u vás.

Stejně tak záleží i na kvalitě, lokalitě, klimatu, způsobu sklizně a podobně. Pokud byste v českých vodách hledali e-shop zaměřující se na prodej kratomu, nadchne vás svým sortimentem KratomWorld.cz. Přestože je na trhu něco málo přes rok, má už tisíce spokojených zákazníků, kteří si pochvalují vysokou kvalitu kratomu ze srdce Indonésie. Doručení objednávky je do jednoho až dvou pracovních dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..